«40 տարվա ընդմիջումից հետո Երևան բերեցիք շատ կարևոր հաղթանակ». Հայկ Մարությանը պարգևատրել է մարմնամարզիկ Արթուր Դավթյանին
17.08.2021
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հյուրընկալել է Տոկիոյում կայացած 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերում հաջողություն գրանցած՝ Հայաստանի մարմնամարզության հավաքականի ներկայացուցիչներին:
Շնորհավորելով ձեռքբերված հաջողության համար, սպորտի զարգացման գործում ներդրած նշանակալի ավանդի և ակնառու հաջողությունների համար՝ քաղաքապետը Ալբերտ Ազարյանի անվան մարմնամարզության օլիմպիական հերթափոխի մանկապատանեկան մարզադպրոց» ՀՈԱԿ-ի մարզիկ, 32-րդ ամառային Օլիմպիական խաղերի մարմնամարզության առանձին վարժությունների հենացատկի եզրափակչում բրոնզե մեդալակիր Արթուր Դավթյանին պարգևատրել է «Էրեբունի-Երևան 2800»-ամյակի հուշամեդալով: Մարմնամարզության ՀՀ հավաքականի գլխավոր մարզիչ Հակոբ Սերոբյանին և մարզիչ Հայկ Նազարյանին հանձնվել է քաղաքապետի պատվոգիր:
«Այս մարզաձևում ավելի քան 40 տարվա ընդմիջումից հետո դուք Երևան բերեցիք շատ կարևոր հաղթանակ: Այն պատիվ է ոչ միայն մեր երկրի, այլև մայրաքաղաքի համար: Քաղաքային իշխանությունն իր հերթին պարտավորվել է բարելավել պայմանները՝ կառուցելով նոր մարզադպրոց, որտեղ հնարավոր կլինի լիարժեք մարզվել ու անցկացնել նաև միջազգային առաջնություններ»,-ընդգծել է Հայկ Մարությանը:
Արթուր Դավթյանը, շնորհակալություն հայտնելով քաղաքապետին, նկատել է, որ, անկախ պայմաններից, բոլոր մարզիկները մշտապես փորձում են լավագույնս ներկայանալ: Հանդիպմանը ներկա Հայաստանի մարմնամարզության ֆեդերացիայի նախագահ Գագիկ Վանոյանն իր հերթին նշել է, որ քաղաքային իշխանության կողմից նման ուշադրությունն ու վերաբերմունքը ոգևորող է, իսկ նոր, միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան մարզադպրոց ունենալը՝ գլխավոր երազանք:

«После сорокалетнего перерыва Вы привезли в Ереван очень важную победу»: Айк Марутян наградил гимнаста Артура Давтяна
Мэр Еревана Айк Марутян принял представителей Армянской сборной по гимнастике, которые с успехом выступили на 32-х Олимпийских играх в Токио.
Мэр поздравил воспитанника детско-юношеской школы олимпийского резерва по гимнастике им. Альберта Азаряна, бронзового призера 32-х Олимпийских игр Артура Давтяна с достигнутым успехом, поблагодарил его за ощутимый вклад в развитие этого вида спорта и вручил ему памятную медаль «Эребуни-Ереван-2800». Главному тренеру сборной Армении по гимнастике Акопу Серобяну и тренеру Айку Назаряну были вручены почетные грамоты мэра Еревана.
«После более чем сорокалетнего перерыва Вы привезли в Ереван очень важную победу. Это честь не только для нашей страны, но и для столицы. Городские власти обязались улучшить условия посредством строительства новой спорт школы, где будет возможно не только тренироваться, но и проводить международные состязания»,-подчеркнул Айк Марутян.
Артур Давтян поблагодарил мэра за оценку и подчеркнул, что вне зависимости от условий, обеспечиваемых для спортсменов, они всегда стремятся добиться самых высоких результатов. Президент Федерации гимнастики Армении Гагик Ваноян подчеркнул, что внимание городских властей воодушевляет, а спортивная школа, соответствующая международным стандартам, является главной мечтой.