Դեկտեմբերի 24-ին կանցկացվի Ձմեռ պապերի Ամանորի բարեգործական վազքարշավ. ժամանակավորապես փակ կլինեն մայրաքաղաքի մի շարք փողոցներ
21.12.2017
Սիրելի համաքաղաքացիներ և մայրաքաղաքի հյուրեր,
«Նոր տարին Երևանում 2018» ծրագրի շրջանակում Երևանի քաղաքապետարանի և «Երևանի կիսամարաթոն»-ի կազմակերպչական թիմի ու «Թրայքլաբ» ակումբի հետ համատեղ դեկտեմբերի 24-ին` ժամը 10:00-ին, կմեկնարկի արդեն ավանդական դարձած «Ամանորի բարի վազք» բարեգործական վազքարշավը:
Ձմեռ պապի հանդերձանքով հարյուրավոր վազորդներ «Վազիր և օգնիր» կարգախոսի ներքո Երևանի կենտրոնական փողոցներով վազելով կանցնեն 5կմ տարածություն: Բարեգործական վազքարշավի նպատակն է աջակցել սիրիահայ ընտանիքներին օգնության տրամադրման ծրագրին:
Վազքարշավին կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները, իսկ երեխաները՝ միայն իրենց ծնողների հետ: Մասնակիցները կստանան Ձմեռ պապի համազգեստներ:
Միջոցառման մեկնարկը կտրվի Հանրապետության հրապարակից:
Բարեգործական վազքարշավին մասնակցությունը գրանցելու համար անհրաժեշտ է լրացնել առցանց համապատասխան ձևաչափ և կատարել վճարում: Մասնակցության վճարը 5000 ՀՀ դրամ է: Վազքին մասնակցելու առնչությամբ բոլոր հարցերը կարող էք ուղղել Info@armeniamarathon.org էլեկտրոնային հասցեին կամ զանգահարել 055 88 66 37 հեռախոսահամարին։
Մասնակցության հայտերն ընդունվում են մինչև ս. թ. դեկտեմբերի 23-ը:
Հատկանշական է, որ վազքից հետո կկազմակերպվի նաև քայլարշավ նույն՝ 5կմ վազքուղով։ Բոլոր ցանկացողները կարող են միանալ անվճար։ Քայլարշավը կազմակերպվում է Green Team Armenia կազմակերպության հետ համատեղ «ՌադիոՎան» ռադիոկայանի աջակցությամբ, առողջ ապրելակերպի խթանման նպատակով։ Քայլարշավի մասնակիցները կստանան Ձմեռ պապի գլխարկ, իսկ հաղթողները՝ նվերներ կազմակերպիչների կողմից։
Նշենք, որ վազքարշավի անցկացմամբ պայմանավորված՝ առավոտյան ժամը 10:30-ից մինչև 12:30-ը կդադարեցվի Հանրապետության, Ստ. Շահումյանի և Սախարովի անվան հրապարակների, ինչպես նաև Վազգեն Սարգսյան, Նալբանդյան, Պուշկին և Աբովյան փողոցների երթևեկությունը, ինչի համար հայցում ենք մեր համաքաղաքացիների ներողամտությունը:

24-го декабря будет проведен новогодний благотворительный забег Дедов Морозов: временно будут закрыты некоторые столичные улицы
21.12.2017
В рамках программы «Новый год в Ереване 2018» , совместными усилиями мэрии Еревана, организационной команды «Ереванского полумарафона» и клуба «Трайлаб», 24-го декабря, в 10:00 буден дан старт ставшему традиционным благотворительному забегу «Новогодний добрый забег». Сотни бегунов,наряженных Дедами Морозами, под слоганом «Беги и помоги» пробегут дистанцию в 5 км по центральным улицам Еревана. Цель забега-помощь программе содействия армянским семьям из Сирии, В забеге могут принять участие все желающие, а дети могут участвовать только с родителями. Участники получат одежду Деда Мороза. Старт мероприятию будет дан от площади Республики.
Для участия в благотворительном мероприятии следует заполнить онлайн заявку и произвести оплату. Плата за участие-5000 драм РА.
Все вопросы относительно участия можно направить на электронный адрес Info@armeniamarathon.org или позвонить на телефонный номер 055 88 66 37. Заявки принимаются до 23-го декабря этого года.
Следует отметить,что после забега будет организован пеший марафон на дистанцию 5 км. Желающие могут присоединиться бесплатно. Пеший марафон организуется компанией Green Team Armenia совместно радиостанцией «РадиоВан» с целью пропаганды здорового образа жизни. Участники получат шапки Деда Мороза, а победители-подарки от организаторов.
Отметим, что в связи с мероприятием, с 10:30 до 12:30 утра будет прекращено транспортное движение на площадях Республики, Ст. Шаумяна и Сахарова, а также на улицах В.Саргсяна, Пушкина и Абовяна, за что мы приносим свои извинения у наших сограждан.