Ընթացիկ տարում կենդանաբանական այգին հյուրընկալել է ավելի քան 100 000 այցելու
Երևանի կենդանաբանական այգին երևանցիների ու մայրաքաղաք այցելողների հանգստի յուրօրինակ վայրերից է, որի դռներն այցելուների առջև մշտապես բաց են: Այս տարի ևս այգու տարեշրջանի պաշտոնական բացումը տեղի է ունեցել մայիսի 1-ին:
Ապրիլ-հունիս ամիսներին Երևանի կենդանաբանական այգում հյուրընկալվել է ավելի քան 100 000 այցելու, այդ թվում՝ Ռուսաստանից, Իրանից և արևելքի այլ երկրներից ժամանած զբոսաշրջիկներ: Պարբերաբար զբոսաշրջային խմբեր են այցելում նաև Եվրոպայից, մասնավորապես՝ Իսպանիայից, Հունաստանից ու Ֆրանսիայից:
Համագործակցելով գործընկեր կազմակերպությունների և տարբեր կրթական կառույցների հետ՝ նշված ժամանակահատվածում կենդանաբանական այգում կազմակերպվել են մի շարք սոցիալական նշանակության ծրագրեր, որոնց ընթացքում այստեղ եղել են նաև տարբեր երկրներից Հայաստան ժամանած «Արի տուն» ծրագրի երիտասարդ մասնակիցները, «Թումո» ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոն միջազգային ճամբարի սաները, հաշմանդամություն ունեցող անձինք և ուրիշներ:

В текущем году ереванский зоопарк принял более 100 000 посетителей
Для ереванцев и гостей столицы ереванский зоопарк является одним из самых предпочитаемых мест для отдыха, двери которого всегда открыты. В этом году официальное открытие сезона зоопарка состоялось 1-го мая.
С апреля по июнь зоопарк принял более 100 000 посетителей в том числе туристов из России, Ирана и других стран Востока. Периодически посещают также туристические группы из Европы, в частности из Испании, Греции и Франции.
В сотрудничестве с организациями-партнерами и различными образовательными центрами, за указанный период времени в зоопарке был также организован ряд социально значимых мероприятий, в рамках которых зоопарк посетили молодые представители диаспоры, прибывшие в Армению по программе «Ари тун-2017», воспитанники международного лагеря Центра креативных технологий Тумо, люди с ограниченными физическими возможностями и другие.