Երևանը միշտ կշարունակի լինել մեր հայրենիքի զարգացման ու բարգավաճման առաջամարտիկը. Հայկ Մարության
Այսօր, ավանդույթի համաձայն, նշում ենք Էրեբունի-Երեւանի օրը։ Արդեն տեղյակ եք, որ այս տարի, հայտնի հանգամանքների բերումով, տոնական միջոցառումներ չեն լինի, իսկ դրա համար նախատեսված բյուջեն կփոխանցվի Էրեբունի պատմահնագիտական արգելոց-թանգարանի ու այլ մշակութային հաստատությունների վերազինման, ինչպես նաեւ Արցախում ընթացող բնակարանաշինության ծրագրերին։
Այդուհանդերձ, մենք քաղաքային կյանքի բազմաթիվ ոլորտներում ունենք բավական լավ նորություններ, ավարտուն ձեռքբերումներ ու նորընթաց ծրագրեր։ Դրանք վերաբերում են հանրային կյանքի ամենատարբեր ոլորտներին՝ քաղաքային ենթակառուցվածքների զարգացմանը, մշակույթին ու հատկապես՝ տրանսպորտային բարեփոխումներին։ Այդ ծրագրերը ձեր դատին կներկայացնենք առաջիկա շաբաթներին՝ երեւանյան օրերի ընթացքում։
Մեր հազարամյա մայրաքաղաքը՝ մշտադալար Երեւանը, միշտ եւ բոլոր պարագաներում կշարունակի լինել մեր քաղցր հայրենիքի զարգացման ու բարգավաճման առաջամարտիկը։ Վստահ եմ, որ այս գիտակցությամբ հաջորդ տարիներին մենք կտոնենք մեր քաղաքի օրը։

Ереван всегда будет флагманом развития и процветания нашей родины: Айк Марутян
Сегодня мы традиционно отмечаем праздник Эребуни-Ереван. Учитывая понятные всем обстоятельства, в этом году не запланировано празднеств, и суммы, предусмотренные на празднование, будут направлены на переоборудование исторического музея Эребуни и других культурных учреждений, а также на программы жилищного строительства в Арцахе.
Тем не менее, у нас есть и хорошие новости в разных сферах городской жизни, есть достижения и новые проекты. Они относятся к разным сферам общественной жизни: развитие инфраструктур, культурные программы и транспортные реформы. Через несколько дней, в рамках Дней Еревана, мы представим их на суд жителей.
Наша древняя столица – вечнозеленый Ереван – всегда будет оставаться флагманом развития и процветания нашей любимой родины. Уверен, что в следующие годы мы будем праздновать день рождения нашего города.