Երևանի Ավան և Կենտրոն վարչական շրջանները համագործակցության հուշագրեր են կնքել Մոսկվայի Հյուսիսային և Կենտրոնական վարչական շրջանների հետ
23.12.2017
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի գլխավորած պաշտոնական պատվիրակության կազմում ՌԴ մայրաքաղաք այցելած Երևանի Ավան և Կենտրոն վարչական շրջանների ղեկավարներ Մանվել Ջավադյանը և Արա Սադոյանը հանդիպումներ են ունեցել Մոսկվայի Հյուսիսային և Կենտրոնական վարչական շրջանների ղեկավարներ Վլադիսլավ Բազանչուկի և Վլադիմիր Գովերդովսկիի հետ:
Հանդիպումների շրջանակում կողմերը քննարկել են Երևանի և Մոսկվայի վարչական շրջանների միջև համագործակցության նոր ծրագրերի իրականացման հնարավորությունները՝ քաղաքային տնտեսության տարբեր ուղղություններով: Երևանի Ավան և Կենտրոն վարչական շրջանների ղեկավարները նկատել են, որ երկու քաղաքների վարչական միավորները մեծ ներուժ ունեն երկուստեք հարաբերությունները խորացնելու և փոխշահավետ համագործակցություն ծավալելու համար:
Մոսկվայի Հյուսիսային և Կենտրոնական վարչական շրջանների ղեկավարներն էլ իրենց հերթին կարևորելով երևանյան գործընկերների հետ կապերի ամրապնդումը, նշել են, որ հերթական այս այցի շրջանակում ստորագրվելիք համագործակցության հուշագրերը առավել առարկայական կդարձնեն փոխգործակցության շրջանակը:
Հանդիպումների շրջանակում Երևանի Ավան և Մոսկվայի Հյուսիսային, ինչպես նաև Երևանի Կենտրոն և Մոսկվայի Կենտրոնական վարչական շրջանների միջև ստորագրվել են համագործակցության հուշագրեր: Համաձայն ստորագրված փաստաթղթերի՝ երկուստեք համագործակցության ծրագրեր կիրականացվեն տնտեսության կառավարման, սոցիալական, առողջապահական, մշակութային, կրթական, սպորտի և երիտասարդության հարցերի, զբոսաշրջության զարգացման, ինչպես նաև տնտեսական կապերի հաստատման ու մի շարք այլ ուղղություններով, այդ թվում նաև փորձի փոխանակման գործնական ծրագրերի իրականացման տեսքով:

Административные районы Еревана Аван и Кентрон подписали меморандумы о сотрудничестве с Северным и Центральным административными округами Москвы
23.12.2017
Руководители административных районов Аван и Кентрон Манвел Джавадян и Ара Садоян, посетившие столицу РФ в составе официальной делегации, возглавляемой мэром Еревана Тароном Марагярном, встретились с руководителями Северного и Центрального административных округов Москвы Владиславом Базанчуком и Владимиром Говердовским.
В рамках встречи стороны обсудили возможности реализации новых программ сотрудничества между административными единицами Еревана и Москвы в различных направлениях городского хозяйства. Руководители административных районов Еревана Аван и Кентрон отметили, что административные районы двух городов имеют большой потенциал для углубления двусторонних отношений и развития взаимовыгодного сотрудничества.
Руководители Северного и Центрального административных округов Москвы, в свою очередь придав важность укреплению деловых связей с ереванскими коллегами, отметили, что меморандумы о сотрудничестве, которые будут подписаны в ходе визита, сделают взаимодействие более практичным.
В рамках встреч между административным районом Еревана Аван и Северным округом Москвы, а также административным районом Еревана Кентрон и Центральным округом Москвы были подписаны меморандумы о сотрудничестве. Согласно подписанным документам, программы двустороннего взаимодействия будут реализованы в социальной сфере, сферах здравоохранения, культуры, образования, спорта, развития туризма, а также в направлении установления экономических связей и ряде других областей, в том числе в виде реализации деловых программ по обмену опытом.