Երևանի բուսաբանական այգում այս տարի կմեկնարկեն «Կյանքի պուրակի» շինարարական աշխատանքները
Այս օրերին տեղացած ձյան ընթացքում ու տեղումները դադարելուց հետո ձնամաքրող տեխնիկան աղով ու ավազով մշակել է մայրաքաղաքի փողոցները։ Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ գործընթացն իրականացվել է նաև գիշերային ժամերին, ի մի է բերվել ողջ հատուկ տեխնիկան, աշխատանքներում ներգրավվել են պատասխանատու բոլոր կառույցները, այդ թվում` համայնքին աջակցել է պարեկային ծառայությունը: Քաղաքապետ Սարգսյանը հանձնարարել է հսկողություն սահմանել, որպեսզի համատիրություններն էլ բակային տարածքներում մաքրեն ձյունը:
Երևանի քաղաքապետարանի շինբարեկարգման ծրագրով հանգստի կազմակերպման համար հարմարավետ պայմաններ կապահովվեն Աբովյան պուրակում: Նախագծով  ամբողջությամբ կարդիականացվի արտաքին լուսավորության և ոռոգման ցանցը, կտեղադրվեն նստարաններ, աղբամաններ, կանաչապատման նոր լուծումներ կլինեն:
Երևանյան լճի մաքրմանը զուգահեռ՝ Հրազդան գետի վրա ըստ անհրաժեշտության կավելացվեն աղբաորսիչ ճաղավանդակներ:
Այս տարի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու դիմացի հատվածում շատրվանային համալիր կկառուցվի: Ներկայում տարածքն անբարեկարգ է:
Երևանի մի շարք փողոցներ ևս այսուհետ առավել անվտանգ կլինեն հետիոտնի համար: Ընթացիկ տարում մայրաքաղաքում կշարունակվի հետիոտնային կանչով  աշխատող լուսացույցներ տեղադրելու գործընթացը: Բացի այդ, Դավթաշեն, Նուբարաշեն, Շենգավիթ և Արաբկիր վարչական շրջաններում այս տարի կտեղադրվեն նոր լուսացույցներ: Ծրագիրը մրցութային փուլում է:
2022թ. Երևանի քաղաքապետարանի տարեկան ծրագրով սկսեցին արդիականցվել երևանյան կանգառասրահները: Խնդրին համալիր լուծում տալու համար աշխատանքներն իրականացվում են փուլ առ փուլ՝ վարչական շրջաններով: Գործընթացը մեկնարկեց Աջափնյակից: Երևանի քաղաքապետը դժգոհություն է հայտնել նոր կանգառասրահներում տեղադրված նստարանների որակի առնչությամբ և հանձնարարել մրցույթում հաղթած ընկերությանը հորդորել, որ ապահովեն հետերաշխիքային սպասարկում:
Երևանի բուսաբանական այգում այս տարի կմեկնարկի «Կյանքի պուրակի» շինարարությունը: Հուշապուրակը նվիրված է արցախյան պատերազմների զոհերի հիշատակին: Այս պահին նախապատրաստվում է մրցութային հայտ:

В этом году в Ереванском ботаническом саду начнется строительство «Сквера жизни»
Во время и после снежных осадков, выпавших на днях, столичные улицы были обработаны смесью песка и соли. В ходе рабочего совещания было доложено, что процесс велся и в ночное время, вся спецтехника была вовлечена в процесс, а ответственным подразделениям оказывала помощь и Патрульная служба. Мэр Саргсян поручил установить контроль на тем, чтобы кондоминиумы в свою очередь очистили снег во дворах.
В рамках программы строительного благоустройства мэрии Еревана, с целью организации отдыха в сквере Абовяна будут созданы удобные условия. Проект предусматривает модернизацию наружного освещения и ирригационной системы, установку скамеек, мусорных урн, новые ландшафтные решения.
Параллельно с очисткой Ереванского озера на реке Раздан при необходимости будут установлены дополнительные ловушки для мусора.
В этом году на участке перед церковью Св.Григория Просветителя будет построен фонтанный комплекс. В настоящее время территория находится в запущенном виде.
Улицы Еревана станут более безопасными для пешеходов. В текущем году в столице будет продолжен процесс установки светофоров с кнопкой пешеходного вызова. Кроме того, в районах Давташен, Нубарашен, Шенгавит и Арабкир будут установлены новые светофоры. Программа находится на стадии конкурса.
В 2022г.в рамках годовой программы мэрии начнется модернизация ереванских остановок. С целью комплексного решения проблемы работы будут осуществляться поэтапно. Процесс начат с района Ачапняк. Мэр Еревана выразил недовольство качеством скамеек, установленных в кабинах остановок и поручил призвать компанию, победившую в конкурсе, обеспечивать послегарантийное обслуживание.
В этом году в Ереванском ботаническом саду будут построен «Сквер жизни», посвященный памяти жертв арцахских войн. В данный момент идет разработка конкурсной заявки.