Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է Գերմանական կարմիր խաչի ներկայացուցիչների հետ
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է «Գթության խոհանոց» ընկերական շրջանի ղեկավար, Գերմանական կարմիր խաչի Բադեն Վյուրտեմբերգի երկրամասային կազմակերպության կողմից ծրագրի ղեկավար, քահանա Կառլ-Հայնց Շայդեի հետ: Շնորհակալություն հայտնելով Բադեն-Վյուրտեմբերգի երկրամասային կազմակերպությանն ու բոլոր նվիրատուներին մայրաքաղաքում իրականացվող բարեգործական ծրագրերի համար՝ քաղաքապետ Հայկ Մարությանը մեկ անգամ ևս վստահեցրել է, որ քաղաքապետարանը շարունակելու է աջակցել նմանատիպ նախաձեռնություններին:
«Գերմանական կարմիր խաչի հետ փոխգործակցության ընդլայնումը և սոցիալական նշանակության ծրագրերի իրականցումը Երևանի քաղաքապետարանի կողմից առանձնակի է կարևորված: Ես քաջատեղյակ եմ Երևանում Ձեր կողմից իրականացված ծրագրերի մասին և վստահեցնում եմ, որ մենք մեր լիազորությունների շրջանակում շարունակելու ենք աջակցել Ձեր բոլոր բարեգործական նախաձեռնություններին»,- նշել է Հայկ Մարությանն ու, առիթն օգտագործելով, շնորհակալություն հայտնել տոնի խորհրդով Գերմանիայից Երևանին նվիրաբերված խորհրդանշական 2800 եղևնիների համար, որոնք կտնկվեն մայրաքաղաքում:
«Պարոն Շայդե, անչափ շնորհակալ ենք խորհրդանշական նվերի համար: Համոզված եղեք, որ մեր մայրաքաղաքի 2800-ամյակը խորհրդանշող եղևնիներն իրենց ուրույն տեղը կգտնեն Երևանում, և մենք կփայփայենք դրանք, ինչպես փայփայելու ենք մեր համաքաղաքացիների հույսերը»,- նշել է Հայկ Մարությանը:
Առանձնակի կարևորելով Երևանի քաղաքապետի պատրաստակամությունը՝ Կառլ-Հայնց Շայդեն շնորհավորել է Հայկ Մարությանին Երևանի քաղաքապետի պաշտոնում ընտրվելու առթիվ և մաղթել նրան բեղմնավոր գործունեություն՝ ի նպաստ մայրաքաղաքի և նրա բնակիչների:
«Պարոն քաղաքապետ, Երևանի ավագանու ընտրություններում գրանցած Ձեր համոզիչ հաղթանակը վկայում է բնակիչների սերն ու վստահությունը Ձեր հանդեպ: Համոզված եմ, որ խորհրդանշական եղևնիները վստահելի ձեռքերում են և որպես հույսի նշան ու խորհրդանիշ կլինեն Երևանում: Շնորհակալ ենք Ձեր պատրաստակամության համար: Բարեգործական ծրագրերի կյանքի կոչման հարցում իսկապես կարևոր է ունենալ վստահելի գործընկերներ, ովքեր աջակցում են նման ծրագրերի շարունակականության ապահովմանն ու լիարժեք կյանքի կոչմանը»,-ընդգծել է Կառլ-Հայնց Շայդեն:

Мэр Еревана Айк Марутян встретился с представителями Немецкого красного креста
Мэр Еревана Айк Марутян встретился с представителем региональной организации земли Баден–Вюртемберг Немецкого красного креста, руководителем благотворительной программы «Кухня милосердия» в Ереване Карлом–Хайнцем Шайденом. Выразив благодарность региональной организации земли Баден–Вюртемберг и всем меценатам за реализуемые в столице благотворительные программы, мэр Айк Марутян еще раз заверил, что мэрия Еревана и впредь будет содействовать подобным инициативам.
«Мэрия Еревана придает особую важность расширению сотрудничества с Немецким красным крестом и реализации социальных программ. Я хорошо осведомлен о ваших программах, реализуемых в Ереване и хочу Вас заверить, что в рамках наших полномочий мы и впредь будем содействовать всем вашим благотворительным инициативам»,-отметил Айк Марутян, и, пользуясь случаем, выразил благодарность за подаренные Еревану 2800 елей, которые будут посажены в столице.
«Господин Шайде, мы очень благодарны за символический подарок. Будьте уверены, что символизирующие 2800-летие нашей столицы ели найдут свое особое место в Ереване»,-отметил Айк Марутян.
Подчеркнув особую важность готовности мэрии Еревана, Карл-Хайнц Шайде поздравил Айка Марутяна по случаю избрания на пост мэра, пожелав ему плодотворной деятельности, на благо столицы и ее жителей.
«Господин мэр, ваша победа на выборах в Совет старейшин Еревана свидетельствует о любви и доверии жителей к Вам. Я убежден, что символические ели находятся в надежных руках и станут символом надежды в Ереване. Мы благодарны также за Вашу готовность. Для осуществления благотворительных программ, действительно важно иметь надежных партнеров, которые помогают обеспечить продолжительность и полноценную реализацию подобных программ»,-подчеркнул Карл-Хайнц Шайде.