Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչների հետ
Համաշխարհային բանկի հետ համատեղ իրականացվող ծրագրերի ընթացքին առնչվող խնդիրներ են քննարկվել Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի ու Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի գծով կառավարման հատվածի ղեկավար Ադրիան Ֆոզարդի հանդիպման ժամանակ:
Երևանի քաղաքապետարանը Համաշխարհային բանկի հետ նախաձեռնել է հանրային կառավարման բարեփոխումների ծրագիր՝ քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների թվայնացմամբ: Շինթույլտվությունների արագ տրամադրում, բարելավված բիզնես գործընթաց, քաղաքացիների հետ հետադարձ կապ. սրանք այն կարևոր գործընթացներն են, որոնք ընդգրկված են ծրագրում:
Ողջունելով հյուրերին՝ քաղաքապետ Ավինյանն ընդգծել է, որ մայրաքաղաքի թվային փոխակերպման ծրագրի առանցքային նպատակը բնակիչներին մատուցվող ծառայությունները հասանելի, թափանցիկ ու հարմարավետ դարձնելն է:
Կարևորելով քաղաքային իշխանության մոտեցումները կառավարման գործում՝ Ադրիան Ֆոզարդն իր հերթին նշել է, որ քաղաքային տնտեսության ցանկացած ոլորտում թվայնացման գործընթացը բերում է աշխատանքների արդյունավետ կազմակերպման:

Мэр Еревана Тигран Авинян встретился с представителями Всемирного банка
Проблемы, связанные с программами, осуществляемыми совместно с Всемирным банком, были обсуждены во время встречи мэра Еревана Тиграна Авиняна с руководителем практики по вопросам управления в Европе и Центральной Азии Адрианом Фоззардом.
Вместе с Всемирным банком мэрия Еревана инициировала программу реформ общественного управления путем цифровизации услуг,предоставляемых гражданам. Быстрое предоставление строительных разрешений, усовершенствованный бизнес процесс, обратная связь с гражданами – вот основные процессы, входящие в программу.
Приветствуя гостей, мэр Авинян отметил, что ключевой целью цифровой трансформации столицы является предоставление населению более доступных, более прозрачных и удобных услуг.
Подчеркивая важность позиции городских власте в деле управления, Адриан Фоззард подчеркнул, что цифровизация любой сферы городской экономики приведет к более эффективной организации работ.