Երևանի քաղաքապետարանի ծրագրով հիմնանորոգվում է Յոհաննես Լեփսիուսի անվան թիվ 88 դպրոցը
Երևանի զարգացման 2016 թվականի ծրագրի շրջանակում Նոր Նորքում իրականացվող աշխատանքներին քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հետևել է վարչական շրջան կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում: Քաղաքապետը վարչական շրջանի ղեկավարի ուղեկցությամբ նախ այցելել է Յոհաննես Լեփսիուսի անվան թիվ 88 դպրոց, որտեղ իրականացվում են հիմնանորոգման աշխատանքներ: Տարոն Մարգարյանը շրջել է հարկաբաժիններում, ծանոթացել աշխատանքների ընթացքին: Քաղաքապետը հանձնարարել է աշխատանքներն ավարտել սահմանված ժամկետում, որպեսզի արդեն նոր ուսումնական տարում կրթօջախն իր դռները բացի նորոգված ու հարմարավետ պայմաններով:
«Կրթամշակութային օջախներում հարմարավետ պայմանների ապահովումը մեզ համար առաջնային խնդիր է, և այս տարի առաջին անգամ համայնքային բյուջեից միջոցներ հատկացվեց նաև հանրակրթական դպրոցի հիմնանորոգման համար: Սա փորձնական ծրագիր է, և Հանրապետության Նախագահի առաջարկով ընտրեցինք թիվ 88 դպրոցը, որը միակն է ամբողջ Նոր Նորքի 7-րդ զանգվածում: Աշխատանքների մեկնարկն արդեն տրված է և ինչպես վստահեցնում են պատասխանատուները, մինչև սեպտեմբերի 1-ն այն ամբողջությամբ կավարտեն: Փորձելու ենք հաջորդ տարիներին շարունակել այս մոտեցումն ու մասնակից դառնալ հանրակրթական դպրոցների վերանորոգման ծրագրերին ևս», - ընդգծել է քաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով ծրագիրը կյանքի կոչելու համար՝ դպրոցի տնօրենը նշել է, որ տասնամյակների կուտակված խնդիրներն անմխիթար վիճակ էին ստեղծել դպրոցում: Քաղաքապետին ներկայացնելով ծրագրի մանրամասները՝ պատասխանատուները նշել են, որ հիմնանորոգման արդյունքում հարմարավետ պայմաններ կապահովվի կրթօջախ հաճախող շուրջ 900 աշակերտների համար:

В рамках программы мэрии Еревана в школе N88 имени Иоганнеса Лепсиуса проводится капитальный ремонт
В ходе визита в административный район Нор Норк мэр Тарон Маргарян наблюдал за работами, реализуемыми в рамках программы развития Еревана 2016 года. В сопровождении руководителя административного района мэр посетил школу N88 имени Иоганнеса Лепсиуса, где проводится капитальный ремонт. Тарон Маргарян прошелся по этажам, ознакомился с ходом работ. Мэр поручил завершить работы в установленные сроки, для того чтобы в новом учебном году школа открыла свои двери в отремонтированном виде и комфортных условиях.
«Обеспечение комфортных условий в образовательных и культурных учреждениях для нас является первоочередной задачей. В этом году впервые из городского бюджета были выделены средства для капитального ремонта общеобразовательной школы. Это пилотная программа, и по предложению президента республики мы выбрали школу N88, которая единственная во всем 7ом микрорайоне Нор Норка. Ремонтные работы уже начаты и по словам ответственных лиц, к 1-му сентября все работы будут полностью завершены. Мы попытаемся продолжить этот подход в последующиe годы и стать участником программ по ремонту общеобразовательных школ»,-подчеркнул мэр Еревана.
Представив мэру подробности программы, ответственные лица отметили, что в результате капитального ремонта для 900 воспитанников школы будут обеспечены все необходимые условия.