Երևանի քաղաքապետին շնորհվել է «Վասպուրական» հայրենակցական միության պատվավոր անդամի կոչում
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանդիպել է «Վասպուրական» հայրենակցական միության վարչության ներկայացուցիչների հետ: Ողջունելով հյուրերին և առանձնակի կարևորելով միության գործունեությունը՝ Տարոն Մարգարյանը վստահեցրել է, որ Երևանի քաղաքապետարանը շարունակելու է աջակցել միության ծրագրերի իրականացմանը:
«Երևանի քաղաքապետարանը համագործակցում է տարբեր հայրենակցական միությունների հետ, որոնց բոլորի առաքելությունը մեկն է՝ հայրենասիրություն սերմանել մատաղ սերնդի մեջ և հիշել ու պայքարել հանուն մեր պատմական հայրենիքի: Հետևում եմ «Վասպուրական» հայրենակցական միության կողմից իրականացվող տարբեր ծրագրերին և համոզված եմ, որ միության հետ համագործակցության ընդլայնումը կտա իր դրական արդյունքները», - նշել է Տարոն Մարգարյանն ու մեկ անգամ ևս հավելել, որ Երևանի քաղաքապետարանն իր լիազորությունների շրջանակում պատրաստ է աջակցելու միության հայրենանվեր բոլոր նախաձեռնություններին:
Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար` «Վասպուրական» հայրենակցական միության վարչության նախագահի տեղակալ, պատմական գիտությունների դոկտոր Հարություն Մարությանը նշել է, որ միությունը նպատակ ունի վառ պահել Վան-Վասպուրականի հիշողությունը, պատմական հայրենիքից անբաժան լինելու զգացողությունն ու դրան հավատարիմ մնալու գաղափարը՝ այն փոխանցելով սերնդեսերունդ:
«Պարոն քաղաքապետ, «Վասպուրական» հայրենակցական միությունն ունի շուրջ 2000 անդամ, և մեզ համար իսկապես կարևոր է Երևանի քաղաքապետարանի հետ համագործակցության առավել ակտիվացումը: Մենք մշտապես հետևում և ողջունում ենք Ձեր բոլոր այն նախաձեռնությունները, որոնք ուղղված են սերունդների հայեցի դաստիարակությանն ու հայապահպանությանը», - նշել է Հարություն Մարությանը:
Հանդիպման շրջանակում կողմերը նախանշել են համագործակցության հնարավոր ընդլայնման ուղղությունները, որոնք համակողմանի քննարկումներից հետո կստանան ծրագրային ընթացք:
Երևանի քաղաքապետարանի և «Վասպուրական» հայրենակցական միության միջև սերտ համագործակցության, ինչպես նաև միության գործունեությանն աջակցելու համար Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին շնորհվել է «Վասպուրական» հայրենակցական միության պատվավոր անդամի կոչում:

Мэру Еревана присвоено звание почетного члена земляческого союза «Васпуракан»
Мэр Еревана Тарон Маргарян встретился с представителями правления земляческого союза «Васпуракан». Поприветствовав гостей и подчеркнув важность деятельности союза, Тарон Маргарян заверил, что мэрия Еревана и в дальнейшем будет содействовать реализации программ союза.
«Мэрия Еревана сотрудничает с различными земляческими союзами, у которых одна миссия-воспитывать чувство патриотизма у подрастающего поколения, помнить и сражаться во имя своей Родины. Я наблюдаю также за различными программами, реализуемыми союзом «Васпуракан» и уверен, что расширение сотрудничества с мэрией Еревана даст свой положительный результат»,-отметил Тарон Маргарян, добавив, что в рамках своих полномочий мэрия Еревана готова содействовать всем инициативам союза.
Выразив благодарность за теплый прием, заместитель председателя правления земляческого союза «Васпуракан», доктор исторических наук Арутюн Марутян отметил, что союз стремится сохранить память о Ван-Васпуракане, чувство принадлежности к исторической родине, передавая их из поколения в поколение.
«Господин мэр, земляческий союз «Васпуракан» имеет 200 членов, и для нас действительно важно, чтобы сотрудничество с мэрией Еревана стало более активным. Мы приветствуем все ваши инициативы, которые направлены на патриотическое воспитание поколений»,-отметил Арутюн Марутян.
В рамках встречи стороны наметили направления возможного расширения сотрудничества.
За тесное сотрудничество между мэрией Еревана и земляческим союзом «Васпуракан», а также за содействие деятельности союза, мэру Еревана Тарону Маргаряну присвоено звание почетного члена земляческого союза «Васпуракан».