Երևանի մանկապարտեզները վերջին 20 տարվա ընթացքում առաջին անգամ համալրվել են նոր դիդակտիկ նյութերով
Երևանի քաղաքապետարանի թվով 162 մանկապարտեզի համար համայնքը ձեռք է բերել շուրջ 30 մլն դրամ ընդհանուր արժողությամբ զարգացնող խաղեր, թեմատիկ պաստառներ, Երևանի տեսարժան վայրերի պատկերներով գիրք-ալբոմներ: Այս բոլոր նյութերը կծառայեն որպես դիդակտիկ պարագաներ։
Հարկ է ընդգծել, որ նման համալրում մայրաքաղաքի մանկապարտեզները չեն ունեցել ավելի քան երկու տասնամյակ:
Այսօր՝ երեխաների պաշտպանության օրը, Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Լևոն Հովհաննիսյանը քաղաքապետարանի աշխատակազմի հանրակրթության պետ Մարգարիտ Խաչատրյանի և Երևանի ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Արմեն Գալջյանի ուղեկցությամբ այցելել է մանկապարտեզներ ու անձամբ է նվերները հանձնել երեխաներին:

Ереванские детские сады пополнились новыми дидактическими материалами
Мэрия Еревана выделила около 30 миллионов драмов на приобретение развивающих игр, тематических плакатов, книг-альбомов с изображением достопримечательностей Еревана для 162 муниципальных школ столицы. Все материалы будут использоваться как дидактические и направлены на обучение и развитие детей.
Следует отметить, что в столичных детских садах уже более двух десятков лет не было такого пополнения.
Сегодня, в День защиты детей, первый заместитель Еревана, и.о. мэра Левон Оганнисян побывал в нескольких столичных дошкольных учреждениях вместе с начальником управления общего образования мэрии Маргарит Хачатрян и руководителем фракции «Мой шаг» Совета старейшин и лично вручил подарки.