«Երևանի մարաթոն» ամենամյա վազքի մրցումն այս տարի կանցկացվի ապրիլի 28-ին
«Արմ մարաթոն» մարզակրթական հիմնադրամը Երևանի քաղաքապետարանի հետ համատեղ 2024 թվականի ապրիլ 28-ին Երևանում նախատեսում է կազմակերպել արդեն ավանդական դարձած «Երևանի մարաթոն» ամենամյա վազքի մրցումը։ «Երևանի մարաթոնը» կազմակերպվում է 2018 թվականից և տարածաշրջանում միակ 42կմ մարաթոնյան վազքարշավն է, որը նաև ներառված է տարիքային խմբերի մրցումների համաշխարհային մրցաշարում և հավաստագրված է «AIMS» միջազգային մարաթոնների կազմակերպության կողմից։
Միջոցառման ընթացքում՝ ժամը 8:00-ից մինչև 14:00-ն փախադրամիջոցների երթևեկությունը դադարեցվելու է վերոնշյալ հատվածներում՝ հատվածական կամ ամբողջ միջոցառման ընթացքում:

В этом году ежегодный «Ереванский марафон» пройдет 28-го апреля
Спортивно-образовательный фонд «Арм.Марафон» совместно с мэрией Еревана запланировал ежегодный традиционный забег в Ереване. Марафон намечен на 28-е апреля.
«Ереванский марафон» проводится ежегодно с 2018-го года, и является единственным 42-километровым марафоном в регионе, входящим в мировой чемпионат возрастных групп и имеющим сертификат AIMF Ассоциации международных марафонов и забегов на дистанцию.
Во время мероприятия, с 09:00 до 14:00, движение автомашин будет частично или полностью остановлено. Ожидается, что в мероприятии примет участие около 2000 бегунов.