«Երևանյան բարդ»՝ «Երևանյան ամառ»-ում
Երևանի քաղաքապետարանի «Երևանյան ամառ» միջոցառումների եռամսյա ծրագրի հերթական մեծ միջոցառումը «Կասկադ» համալիրում էր։ «Երևանյան բարդ» խորագրով համերգին ելույթ են ունեցել հեղինակ կատարողներ Էդվարդ Զորիկյանը, Վախթանգ Հարությունյանը, Արմեն Ադամյանը, Արմինե Հայրապետյանը, Սարգիս Շիբոյանը, Գագիկ Շիբոյանը, Կարեն Մամիկոնյանը։
«Երգի այս տեսակը քաղաքային ֆոլկլորի անբաժանելի մասն է։ Մենք մեր հանդիսատեսի հետ ավելի շատ ակումբներում ենք հանդիպում, որտեղ տարածքը սահմանափակ է. քաղաքապետարանի շնորհիվ այսօր այստեղ ենք հավաքվել, և որքան շատ լինեն նման ձեռնարկումները, այնքան հաճախ երեկոն տոն կդարձնենք երևանցիների համար»,- նշել է հեղինակ կատարող Վախթանգ Հարությունյանը։
Բացօթյա համերգին ներկա հարյուրավոր քաղաքացիները համակարծիք էին՝ նման նախաձեռնությունը ոչ միայն անակնկալ տոն է հեղինակային երգարվեստի սիրահարների համար և լավագույն հնարավորություն՝ ունկնդրելու սիրելի կատարողների հին ու նոր երգերը, այլ նաև մայրաքաղաքի մշակութային այս անկյունին ինքնատիպ կոլորիտ է հաղորդել։

''Ереванский бард'' в рамках программы ''Ереванское лето''
Очередное большое мероприятие трехмесячной программы ''Ереванское лето'' состоялось в комплексе ''Каскад''. На концерте под названием ''Ереванский бард'' выступили авторы-исполнители Эдвард Зорикян, Вахтанг Арутюнян, Армен Адамян, Армине Айрапетян, Саргис Шибоян, Гагик Шибоян, Карен Мамиконян.
''Эти песни являются неотъемлемой частью городского фольклора. Мы с нашими слушателями в основном встречаемся в клубах, где пространство ограничено: благодаря мэрии Еревана сегодня мы собрались здесь'',- отметил автор-исполнитель Вахтанг Арутюнян.
Присутствующие на открытом концерте жители также заметили, что эта инициатива является хорошей возможностью слушать старые и новые песни любимых испонителей.