Ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովի միջոցառումները պատշաճ կազմակերպելու և սպասարկելու նպատակով սահմանված է շուրջօրյա հերթապահություն
08.10.2018
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ, քաղաքապետի պաշտոնակատար Կամո Արեյանին զեկուցվել է, որ Երևանում ընթացող ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովի շրջանակում քաղաքապետարանի ենթակայության բոլոր ծառայությունների ու պատասխանատու կառույցների կողմից շարունակվում է ուժեղացված ծառայությունն ու հսկողությունը: Այս ուղղությամբ հանձնարարվել է շարունակել շուրջօրյա հերթապահությունն ու աշխատանքները ֆրանկոֆոնիայի միջոցառումները սպասարկող բոլոր տարածքներում:
Երևանի քաղաքապետարանի 2018 թվականի ծրագրերով իրականացվող աշխատանքների իրականացման վերաբերյալ պատասխանատուները զեկուցել են, որ մայրաքաղաքում սահմանված ժամանակացույցով շարունակվում են ընդհանուր օգտագործման քաղաքային գույքի, փողոցների բարեկարգման և վթարային պատշգամբների, բազմաբնակարան բնակելի շենքերի մուտքերի ու տանիքների վերանորոգման աշխատանքները: Հանձնարարվել է շարունակել խստացված հսկողությունը ընթացիկ աշխատանքների որակի և ժամկետների պահպանման նկատմամբ: Զեկուցվել է նաև, որ ավարտվել է ընթացիկ տարվա թեքահարթակների կառուցման ծրագիրը: Մասնավորապես, նախատեսված 176-ի փոխարեն կառուցվել է 198 թեքահարթակ:
Խորհրդակցության ավարտին, մեկ անգամ ևս անդրադառնալով մայրաքաղաքում հոկտեմբերի 7-ից մեկնարկած ֆրանկոֆոնիայի գագաթնաժողովի աշխատանքներին,
աշխատակազմի վարչություններին, քաղաքապետարանի ենթակայության կառույցներին, վարչական շրջանների ղեկավարներին և համապատասխան ծառայություններին Կամո Արեյանը հանձնարարել է բոլոր ուղղություններով շարունակել շուրջօրյա հերթապահությունը՝ Երևանում անցկացվող ֆրանկոֆոնիայի միջազգային կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովի միջոցառումները պատշաճ կազմակերպելու և սպասարկելու նպատակով:

Установлено круглосуточное дежурство для должной организации мероприятий, проводимых в рамках 17-го саммита Международной организации франкофонии
08.10.2018
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания первому заместителю мэра Еревана, исполняющему обязанности мэра Камо Ареяну было доложено в рамках проводимого в Ереване 17-го саммита Международной организации Франкофонии все муниципальные службы и ответственные структуры продолжают нести усиленную службу и контроль. В этом направлении поручено продолжить круглосуточное дежурство и работы на территориях, где проводятся соответствующие мероприятия.
Касательно работ по восстановлению поврежденного городского имущества, благоустройству улиц, ремонту крыш и подъездов многоквартирных зданий, предусмотренных программами мэрии Еревана на 2018 год, было доложено, что все работы продолжаются согласно утверждённому графику. Поручено продолжить строгий контроль за качеством и сроками реализуемых работ. Было также доложено, что в столице полностью завершена программа мэрии Еревана на 2018 год по строительству пандусов. В частности вместо предусмотренных 176 пандусов построено 198.
В завершении рабочего совещания, коснувшись стартовавших с 7-го октября мероприятий, проводимых в рамках 17-го саммита Международной организации Франкофонии, соответствующим управлениям, службам аппарата мэрии Еревана и руководителям административных районов столицы Камо Ареян поручил по всем направлениям продолжить круглосуточное дежурство для должной организации и проведения саммита Франкофонии.