Հանձնարարվել է ապահովել քաղաքացիների սպասարկման առավելագույն որակ
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, անդրադարձ է կատարվել 2016 թվականի գույքահարկի վճարման վերջնաժամկետին, որն ավարտվում է դեկտեմբերի 1-ին:
«Հաշվի առնելով, որ 2016 թվականի գույքահարկի վճարման վերջնաժամկետը դեկտեմբերի 1-ն է, հարկավոր է բանակցել վարչական շենքերում գործող բանկերի և վճարահաշվարկային կազմակերպությունների հետ և հնարավորություններ ստեղծել մեր բնակիչների համար աշխատանքից հետո կատարելու իրենց հարկային պարտավորությունները: Մենք պետք է հնարավորինս ապահովենք մեր քաղաքացիների համար սպասարկման առավելագույն որակ»,- ընգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Հաշվի առնելով, որ հատկապես աշխատող քաղաքացիներն, ըստ էության, աշխատանքային օրվա ավարտից հետո միայն կարող են այցելել համապատասխան վայրերն ու կատարել իրենց հարկային պարտավորությունները, քաղաքապետը վարչական շրջանների ղեկավարներին և աշխատակազմի եկամուտների վարչության պետին հանձնարարել է բանակցել վարչական շենքերում առկա բանկերի և վճարահաշվարկային կազմակերպությունների հետ ու այսօրվանից մինչև դեկտեմբերի 1-ը ներառյալ եկամուտների բաժինների աշխատանքները կազմակերպել մինչև 19:30-ը: Միաժամանակ պատասխանատուներին հանձնարարվել է նաև խստորեն հետևել բնակիչների սպասարկման որակին՝ կուտակումներ չառաջացնելու առումով:

Поручено обеспечить максимальное качество обслуживания граждан
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана очередного рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, был обсужден вопрос, относительно предельного срока по уплате налога на имущество, который установлен до 1-го декабря.
«Принимая во внимание, что предельный срок по уплате налога на имущество 2016г. установлен до 1-го декабря, необходимо провести переговоры с банками, действующими в административных зданиях, а также с платежными системами и создать возможность для жителей выполнять свои налоговые обязательства после рабочего дня. Мы должны обеспечить максимальное качество обслуживания граждан»,-подчеркнул Тарон Маргарян.
Мэр поручил руководителям административных районов и управлению по учету и взиманию доходов аппарата провести переговоры с банками, действующими в административных зданиях, а также с платежными системами и, начиная с сегодняшнего дня и до 1 декабря, включительно, организовать работу отделов по доходам до 19:30 часов. Ответственным лицам было также поручено строго проследить за качеством обслуживания граждан во избежание возникновения очередей.