Հանրապետության Նախագահը Երևանի քաղաքապետի ուղեկցությամբ շրջայց է կատարել Երևանի մետրոպոլիտենում
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտեն: Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը և «Կարեն Դեմիրճյանի անվան Երևանի մետրոպոլիտեն» ՓԲԸ-ի պատասխանատու պաշտոնյաները Հանրապետության Նախագահին ներկայացրել են Երևանի մետրոպոլիտենի ենթակառուցվածքների արդիականացման ուղղությամբ իրականացված աշխատանքները, առկա խնդիրները, ինչպես նաև մետրոպոլիտենի անվտանգ շահագործումն ապահովելու նպատակով վերակառուցման առաջին և երկրորդ վարկային ծրագրերով նախորդ վեց տարիներին իրականացված աշխատանքների արդյունքների հիման վրա հետագա անելիքները:
Մետրոպոլիտենի արդիականացման, անվտանգ շահագործման, անհետաձգելի համարվող խնդիրների լուծման նպատակով ներդրումների ներգրավման և արդյունքում՝ մետրոպոլիտենի վերակառուցման ծրագիրն ամբողջությամբ ավարտին հասցնելու համար Նախագահը համապատասխան հանձնարարականներ է տվել՝ շարունակելու բանակցությունները գործընկեր կազմակերպությունների հետ:
Հանրապետության Նախագահը Երևանի քաղաքապետի և մետրոպոլիտենի ղեկավարության ուղեկցությամբ «Մարշալ Բաղրամյան» կայարանից ուղևորվել է դեպի «Զորավար Անդրանիկ» կայարան, որտեղից այցելել է մետրոպոլիտենից անմիջական մուտք ունեցող նորակառույց «Ռոսիա Մոլ» առևտրի կենտրոն: Հանրապետության Նախագահը ներկա է գտնվել կենտրոնի բացման արարողությանը: Առևտրի կենտրոնի հանդիսավոր բացման պատիվը վերապահվել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին և առևտրի կենտրոնի համասեփականատեր Ռոբերտ Սուքիասյանին:
«Ռոսիա Մոլ» կենտրոնի սեփականատեր «Սիլ» կոնցեռն ընկերության համասեփականատերերի, Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության անդամների, բացմանը հրավիրված բազմաթիվ այլ հյուրերի հետ Նախագահը շրջայց է կատարել «Ռոսիա Մոլ»-ում, որի ընթացքում Երևանի քաղաքապետարանի պատասխանատուները ներկայացրել են «Սիլ» կոնցեռնի քաղաքաշինական ծրագրերը, որի մաս է կազմում նաև նորաբաց առևտրի կենտրոնը:

Президент РА в сопровождении мэра Еревана посетил Ереванский метрополитен
Президент РА Серж Саргсян посетил сегодня метрополитен имени Карена Демирчяна. Мэр Еревана Тарон Маргарян и руководство ЗАО «Ереванский метрополитен имени Карена Демирчяна» представили президенту работы по модернизации инфраструктуры, существующие проблемы, а также проделанные за 6 лет работы в рамках первой и второй кредитных программ реконструкции в целях обеспечения безопасной эксплуатации ереванского метрополитена.
С целью привлечения инвестиций, направленных на модернизацию, безопасную эксплуатацию, решение неотложных проблем, что в свою очередь поможет довести до конца программу реконструкции метрополитена, президент дал соответствующие указания продолжить переговоры с организациями-партнерами.
Президент Республики в сопровождении мэра Еревана и руководства метрополитена со станции «Маршал Баграмян» отправился на станцию «Зоравар Андраник», откуда открылся вход в новый торговый центр «Россия Молл». Президент Армении принял участие в церемонии открытия торгового центра. Честь торжественного открытия торгового цента была предоставлена мэру Еревана Тарону Маргаряну и совладельцу торгового цента Роберту Сукиасяну.
Вместе с совладельцами концерна «Сил», являющимися также и владельцами торгового центра, членами Союза промышленников и предпринимателей Армении и приглашенными на открытие многочисленными гостями, Президент прошелся по торговому центру. Должностные лица мэрии Еревана представили градостроительные программы концерна «Сил», частью которой и является новый торговый центр.