Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն աշխատանքային շրջայց է կատարել Ավան վարչական շրջանում
Ավան վարչական շրջան կատարած աշխատանքային այցի ընթացքում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ծանոթացել է վարչական շրջանում «Երևան Ջուր» ընկերության կողմից իրականացվող ջրամատակարարման ծրագրի ընթացքին: Քաղաքապետին ներկայացնելով ծրագրի մանրամասները՝ պատասխանատուները նշել են, որ ընթացիկ տարում կիրականացվեն Ավանի 14 փողոցի նրբանցքների և Ավանի 5-րդ փողոցի ջրագծերի վերակառուցման աշխատանքներ, ինչը հնարավորություն կտա ապահովելու անխափան ջրամատակարարում: Ընդգծելով մայրաքաղաքում ջրամատակարարման որակի ապահովման կարևորությունը՝ Երևանի քաղաքապետը նշել է, որ պետք է հետևողականորեն շարունակել այդ ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները, որպեսզի մայրաքաղաքի բնակիչների համար ապահովվի անխափան և որակյալ ջրամատակարարում:
«Երևանի քաղաքապետարանի և «Երևան Ջուր» ընկերության միջև վերջին տարիներին ձևավորված համագործակցությունն իսկապես հաջողված է, ինչի արդյունքում մայրաքաղաքում կյանքի են կոչվում ջրամատակարարման բարելավմանն ուղղված տարբեր ծրագրեր, և կարող ենք վստահաբար ասել, որ ջրամատակարարման ոլորտում կտրուկ դրական աճ ունենք: Որպես կարևոր խնդիր՝ առանձնակի ուշադրություն է դարձվում նաև ջրի կորուստների վերացմանը, որի ուղղությամբ վերջին տարիներին տարբեր վարչական շրջանների մասնավոր տնատիրություններում, որտեղ ջրի մեծ կորուստներ կային, ընկերությունը սկսեց ծրագիր իրականացնել: Ավան վարչական շրջանում ընթացող աշխատանքները ևս դրան են ուղղված և մեծ աշխատանք է կատարվում: Համոզված եմ, որ հետևողական այս քայլերի արդյունքում մի քանի տարի անց մայրաքաղաքում լիարժեք կապահովվի 24-ժամյա որակյալ ջրամատակարարում»,- ընդգծել է քաղաքապետը:
Առանձնակի կարևորելով ջրամատակարարման ցանցի արդիականացման աշխատանքների իրականացումը՝ բնակիչները նշել են, որ ծրագիրն իսկապես սպասված էր, առավել ևս, որ տարիներ շարունակ զրկված են եղել ամենօրյա ջրամատակարարում ունենալուց, իսկ քայքայված խողովակների պատճառով էլ ջուրը հաճախ լցվել է բնակարաններ:
Ավան վարչական շրջան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը ծանոթացել է նաև Ավանի մանկապատանեկան համալիր մարզադպրոցի հիմնանորոգման աշխատանքների ընթացքին: Քաղաքապետին զեկուցվել է, որ մարզական օջախը երբևէ հիմնանորոգման չէր ենթարկվել և ծրագրի ավարտից հետո կապահովվեն անհրաժեշտ բոլոր պայմանները՝ լիարժեք մարզումներ իրականացնելու համար:
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը վարչական շրջանի ղեկավարին և մյուս պատասխանատուներին մեկ անգամ ևս հանձնարարել է լինել հետևողական քաղաքային տնտեսության տաբեր ոլորտներում իրականացվող ծրագրերի հանդեպ և աշխատանքների ընթացքում հաշվի առնել բնակիչների դիտարկումներն ու առաջարկները:
Երևանի քաղաքապետը հանդիպել է նաև Ավան վարչական շրջանի մանկավարժական կոլեկտիվների ներկայացուցիչների հետ: Առանձնակի կարևորելով մատաղ սերնդի հայեցի դաստիարակման գործում նրանց առաքելությունը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը նկատել է, որ նախ և առաջ հենց մանկավարժների սրտացավ աշխատանքի շնորհիվ է ձևավորվում վաղվա հայրենասեր ու հայրենապաշտ քաղաքացին և համոզմունք է հայտնել, որ կրթության ոլորտի նվիրյալներն այսուհետ ևս նույն ջանասիրությամբ կշարունակեն իրենց շնորհակալ գործը: Շնորհակալություն հայտնելով գնահատանքի համար՝ մանկավարժներն էլ իրենց հերթին վստահեցրել են, որ միշտ էլ պատվախնդրորեն են մոտեցել աշխատանքին ու այսուհետ ևս պատվով շարունակելու են իրականացնել իրենց պատասխանատու առաքելությունը:

Мэр Тарон Маргарян побывал с рабочим визитом в административном районе Аван
В ходе рабочего визита в административный район Аван мэр Еревана Тарон Маргарян ознакомился с ходом программы по водоснабжению, реализуемой компанией «Ереван Джур». Представив мэру подробности программы, ответственные лица отметили, что в текущем году будут реализованы работы по реконструкции водопроводных линий 5-й улицы и переулков 14-й улицы Авана, что позволит обеспечить бесперебойную подачу воды.
Подчеркнув важность обеспечения качественного водоснабжения, мэр Еревана отметил, что нужно продолжить реализуемые в этом направление работы, для того, чтобы обеспечить бесперебойное и качественное водоснабжение для жителей столицы.
«Сформированное за последние годы сотрудничество между мэрией Еревана и компанией «Ереван Джур» действительно успешное, в результате чего в столице реализуются различные программы по улучшению водоснабжения. Сегодня мы можем с уверенностью сказать, что у нас есть положительный рост в сфере водоснабжения. В качестве важной задачи, особое внимание уделяется устранению потерь воды. В этом направлении за последние годы в тех административных районах, где есть проблема, компания начала осуществлять конкретную программу. Уверен, что в результате последовательной работы через несколько лет в столице будет обеспечено круглосуточное и качественное водоснабжение»,-подчеркнул мэр столицы.
В рамках рабочего визита в административный район Аван мэр Тарон Маргарян ознакомился с ходом ремонтных работ в детско-юношеском спортивном комплексе Авана. Мэру было доложено, что в спортивной школее ранее не был проведен капитальный ремонт, и после завершения работ будут обеспечены все необходимые условия для тренировок.
Руководителю административного района и остальным ответственным лицам мэр Тарон Маргарян еще раз поручил быть более последовательными по отношению к программам, реализуемым в разных сферах городского хозяйства.
Мэр Еревана встретился также с представителями педагогических коллективов административного района Аван. Придав особое значение их миссии в деле патриотического воспитания подрастающего поколения, мэр Тарон Маргарян отметил, что прежде всего, благодаря преданной работе учителей формируется гражданин-патриот завтрашнего дня.
Выражая благодарность за высокую оценку, педагоги, в свою очередь, заверили, что всегда относились к своей работе с большой ответственностью и будут продолжать свою миссию и впредь.