Քաղաքապետարան-մասնավոր հատված համագործակցության շրջանակում վերակառուցվում է «Չինարի» այգին
Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակում Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն այցելել է «Չինարի» այգի, ծանոթացել հանգստի գոտու վերակառուցման աշխատանքների ընթացքին, որն իրականացվում է քաղաքապետարան-մասնավոր հատված համագործակցության շրջանակում: Քաղաքապետին ներկայացնելով ծրագրի մանրամասները` պատասխանատուները նշել են, որ ցուցաբերվում է համալիր մոտեցում, ինչի շրջանակում բնակիչների լիարժեք հանգստի կազմակերպման համար ստեղծվում են անհրաժեշտ բոլոր պայմանները: Հանգստի գոտում արդեն իսկ տեղադրվել են նոր նստարաններ, աղբամաններ, ամբողջությամբ արդիականացվել է արտաքին լուսավորության ցանցը, վերակառուցվել է շատրվանային համալիրը, որն ապահովված է նաև ժամանակակից լուսային էֆեկտներով: Աշխատանքների վերջնարդյունքում 1998թ. ստեղծված «Չինարի» այգին, որն, ի դեպ,եղել է Հարավ-Արևմտյան թաղամասի առաջին հանգստի գոտին, ամբողջությամբ կվերագտնի իր երբեմնի հմայքն ու նպատակային նշանակությունը:
Կարևորելով մասնավոր հատվածի հետ համագործակցությունն ու համատեղ ծրագրերի իրականացումը՝ քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ քաղաքապետարանը բաց և պատրաստակամ է համագործակցության համար և ողջունում է մասնավոր հատվածի մասնակցությունը Երևանի զարգացման ծրագրերին:
«Վերջին տարիներին Երևանի քաղաքապետարանի և մասնավոր հատվածի միջև ձևավորվել է իսկապես հաջողված համագործակցություն, որի լավագույն օրինակներից մեկն էլ Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի «Չինարի» այգու վերակառուցումն է: Այգին գտնվում էր անմխիթար վիճակում և մասնավորի մասնակցությունն ու ներդրումն իսկապես կարևոր էր ու սպասված: Վստահ եմ, որ հանգստի այս գոտին դառնալու է օրինակելի: Երևանի քաղաքապետարանի ծրագրերով այգիների վերակառուցման ուղղությամբ ևս մենք ծավալուն աշխատանքներ ենք իրականացնում և երբ այդ գործին միանում է նաև մասնավորը, իսկապես ողջունելի է: Բազմիցս նշել եմ, որ մենք բաց և պատրաստակամ ենք համագործակցության համար և մասնավոր բոլոր այն ընկերությունները, որոնք ցանկություն կհայտնեն իրենց մասնակցությունն ունենալ Երևանի բարեկարգման ծրագրերին, մենք կլինենք նրանց կողքին և մեր լիազորությունների շրջանակում կաջակցենք», - ընդգծել է քաղաքապետը:

В рамках сотрудничества между мэрией и частным сектором реконструируется парк «Чинари»
В рамках рабочего визита в административный район Малатия-Себастия мэр Еревана Тарон Маргарян побывал в парке «Чинари», ознакомился с ходом работ по реконструкции зоны отдыха, реализуемых в рамках сотрудничества между мэрией и частным сектором. Представляя мэру столицы подробности программы, ответственные лица отметили, что проявляется комплексный подход, и создаются все необходимые условия для полноценного отдыха жителей. Уже установлены скамейки, мусорные урны, модернизирована система освещения, восстановлен фонтанный комплекс, который оснащен современными световыми эффектами.
Подчеркнув важность сотрудничества с частным сектором и реализации совместных программ, мэр Тарон Маргарян еще раз подчеркнул, что мэрия открыта для сотрудничества и приветствует участие частного сектора в программах развития Еревана.
«В последние годы между мэрией Еревана и частным сектором сформировалось успешное сотрудничество, один из лучших примеров которого является реконструкция парка «Чинари» в административном районе Малатия-Себастия. Парк находился в заброшенном состоянии, и поэтому участие и инвестиции частного сектора были очень важны. По программам мэрии Еревана реализовываются объемные работы по реконструкции столичных парков, и мы приветствуем также участие частного сектора в этих работах. Я неоднократно говорил, что мы открыты и готовы к сотрудничеству и в рамках своих полномочий будем содействовать всем тем частным компаниям, которые выразят желание стать участниками программ по благоустройству Еревана»,-подчеркнул мэр столицы.