Քաղաքապետարանի աջակցությամբ Սոս Սարգսյանի անվան համազգային թատրոնում նոր ներկայացում է բեմադրվել
Երևանի քաղաքապետարանի աջակցությամբ Սոս Սարգսյանի անվան պետական համազգային թատրոնում կայացել է «Խատուտիկի գինի» ներկայացման առաջնախաղը:
Ռեյ Բրեդբերիի համանուն ստեղծագործության հիման վրա բեմադրված ներկայացումը երկար սպասված իրադարձություն էր:  Բեմականացման հեղինակը թատրոնի գեղարվեստական ղեկավար Նարինե Գրիգորյանն է:
Երեկոյին ներկա են եղել Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը, քաղաքապետի առաջին տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանը: Քաղաքապետը շնորհավորել և շնորհակալություն է հայտնել թատրոնի անձնակազմին՝ մայրաքաղաքի մշակութային կյանքը հետաքրքրացնելու համար:
Երևանի քաղաքապետարանը թատերական կազմակերպություններին և թատերարվեստի զարգացմանն ուղղված նախաձեռնություններին աջակցելու նպատակով  2022 թվականին Ս. Սարգսյանի անվան համազգային պետական և Գորիսի Վ. Վաղարշյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնների նոր բեմադրությունների համար հատկացրել է 6-ական միլիոն ՀՀ դրամ:

При поддержке мэрии в театре «Амазгаин» им.Соса Саргсяна поставлена новая пьеса
При подержке мэрии Еревана в театре «Амазгаин» им.Соса Саргсяна состоялась премьера пьесы «Вино из одуванчиков».
Пьеса, основанная на одноименной повести Рэя Бредбери, была долгожданным событием. Автор постановки – художественный руководитель театра Нарине Григорян.
На премьере присутствовали мэр Еревана Грачья Саргсян и первый заместитель мэра Левон Оганнисян. Мэр поздравил коллектив театра и поблагодарил их за повышение интереса к культурной жизни столицы.
С целью оказания поддержки театральным организациям и способствования развитию театрального искусства, в 2022г.мэрия Еревана выделила театру Амазгаин им. Соса Саргсяна и Государственному драматическому театру им. В.Вагаршяна в Горисе по 6 миллионов драмов каждому.