Կայացավ «Սասունցի Դավիթ» բալետ-օրատորիայի առաջնախաղը
Դեկտեմբերի 18-ին Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում տեղի ունեցավ հայ հանդիսատեսի և տարվա գլխավոր մշակութային իրադարձության երկար սպասված հանդիպումը, որով կայացավ «Սասունցի Դավիթ» բալետ-օրատորիայի առաջնախաղը: Բալետ-օրատորիան ստեղծվել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի նախաձեռնությամբ և հատուկ պատվերով:
Բեմում էին Ալ. Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի բալետի արտիստները, Երևանի ենթակայության երաժշտական և արվեստի դպրոցների շուրջ 400 սովողները և «Հող Արթուն» էթնո-էլեկտրո խումբը:
Կարված թեմատիկ հագուստներն արդեն իսկ վաճառքում են, որոնց եկամտից ստացված 10%-ը հատկացվելու է քաղցկեղով հիվանդ երեխաների աջակցությանը:

Состоялась премьера балета-оратории «Сасунци Давит»
18 декабря в Национальном академическом театре оперы и балета имени Ал. Спендиаряна состоялось главное культурное событие года — долгожданная премьера балета-оратории «Сасунци Давит» (Давид Сасунский). Проект был реализован по инициативе мэра Еревана Тиграна Авиняна.
В масштабном спектакле приняли участие артисты Национального академического театра оперы и балета имени Ал. Спендиаряна, около 400 учащихся музыкальных и художественных школ города, а также этно-электронная группа «Hogh Arthun».
Специально к премьере была выпущена тематическая коллекция одежды, которая уже поступила в продажу. 10% выручки будет направлено на поддержку детей с онкологическими заболеваниями.