Կայացել է «Դպրոցականների բասկետբոլի լիգա» մարզական միջոցառումը
Մարտի 31-ից ապրիլի 3-ը Երևանում անցկացվեց Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի հովանու ներքո «Դպրոցականների բասկետբոլի լիգա» մարզական միջոցառման երևանյան փուլը՝ 2 տարիքային խմբով: Յուրաքանչյուր  տարիքային խմբում  Երևան քաղաքի 10 դպրոցների թիմերն էին՝ շուրջ 180 մասնակիցներով:
5-6-րդ դասարանների մրցապայքարում հաղթող ճանաչվեց Երևանի Խրիմյան Հայրիկի անվան համար 10 հիմնական դպրոցի թիմը, իսկ 7-9-րդ դասարանների մրցապայքարում` Երևանի Վարդգես Պետրոսյանի անվան համար 51 հիմնական դպրոցի թիմը: Նշված երկու թիմերը  կմասնակցեն եզրափակիչ փուլին։

Состоялся турнир «Школьная баскетбольная лига»
С 31 марта по 3 апреля в Ереване под патронажем премьер-министра Республики Армения прошел городской этап турнира «Школьная баскетбольная лига». В соревнованиях, организованных в двух возрастных категориях, приняли участие команды из 10 школ, всего около 180 учащихся.
Среди учащихся 5–6-х классов победителем стала команда основной школы № 10 имени Хримяна Айрика. В категории 7–9-х классов первое место заняла команда основной школы № 51 имени Вардгеса Петросяна. Обе команды вышли в финальный этап турнира.