Կմշակվի մայրաքաղաքի թվային փոխակերպման ռազմավարություն
Երևանի քաղաքապետարանը Համաշխարհային բանկի հետ մեկնարկում է մայրաքաղաքի թվային փոխակերպման ծրագիրը:  Այն առաջնահերթորեն միտված է քաղաքի կողմից բնակիչներին մատուցվող ծառայությունների բարելավմանն ու հասանելիության ապահովմանը:
Ռազմավարության մշակման խնդիրներ են քննարկել Երևանի փոխքաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ու Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչները:  Ընդգծելով գործակցության համար առկա լայն դաշտը՝ փոխքաղաքապետը նշել է, որ Երևանի համար առանցքային է քաղաքացիներին մատուցվող ծառայությունների ամբողջական թվայնացումը: Մասնավորապես Տիգրան Ավինյանը մատնանշել է շինթույլտվությունների տրամադրման, ինչպես նաև քաղաքացիների հետ հետադարձ կապի, այդ թվում «Թեժ գիծ» ծառայության թվայնացման ու պարզեցման գործընթացի անհրաժեշտությունը: Անդրադառնալով գործիքակազմին՝ քննարկվել է քաղաքապետարանի կողմից տրամադրվող ծառայությունների համար միասնական հարթակ ստեղծելու գաղափարը: Այն քաղաքացիներին հասանելի կլինի կայքի և բջջային հավելվածի միջոցով: Հատուկ ընդգծվել է օգտվողների համար կիրառման հարմարվետության ապահովման կարևորությունը:
«Մեզ համար առաջնային խնդիրներից է բնակիչների համար քաղաքային ծառայություններն առավել հասանելի ու մատչելի դարձնելը: Այս առումով հարկավոր է քաղաքի համար նախատեսված թվային փոխակերպման առանձին ռազմավարություն ունենալ, թեև Երևանը ներառված է նաև Հայաստանի թվայանցման ռազմավարության միջոցառումների ծրագրում: Հաշվի առնելով Վաշինգտոն այցի ընթացքում ձեռք բերված որոշակի պայմանավորվածություններն ու նաև այսօրվա քննարկումները, հուսով ենք, որ առաջիկայում գործնական առաջընթաց կունենանք և Համաշխարահային բանկի աջակցությամբ կկարողանանք իրագործել կարևոր այս նախագիծը»,-ընդգծել է փոխքաղաքապետը:
Շնորհակալություն հայտնելով հանդիպման համար՝ Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչներ Խուրամ Ֆարուկն ու Արման Վաթյանը պատրաստակամություն են հայտնել հնարավորինս աջակցել գործընթացին՝ միաժամանակ երևանյան կողմից ակնկալելով առաջնահերթ ծառայությունների հստակեցված ցանկ:
Կողմերը խոսել են նաև համատեղ այլ ծրագրերի իրագործման հեռանկարների մասին և պայմանավորվել առաջիկայում առավել առարկայական քննարկում անցկացնել:

Будет разработана стратегия цифрового преобразования столицы
Мэрия Еревана в сотрудничестве с Всемирным банком начинает программу цифрового преобразования столицы. В первую очередь, программа будет нацелена на улучшение качества услуг, предоставляемых жителям общиной, и обеспечение доступности услуг.
Вопросы, связанные с  разработкойстратегии, были обсуждены во время встречи вице-мэра Еревана Тиграна Авиняна с представителями Всемирного банка. Подчеркнув имеюцееся широкое поле для сотрудничества, вице-мэр отметил,что для Еревана ключевым является  полная цифровизация услуг, предоставляемых населению. В частности, Тигран Авинян выделил необходимость цифровизации и упрощения процесса предоставления разрешений на строительство, а также обратной связи с гражданами, в том числе, службы «горячей линии». Была обсуждена необходимость создания единой платформы для услуг, предоставляемых мэрией, которая будет доступна гражданам через сайт и мобильное приложение. Особо была отмечена важность доступности и удобства для пользователей.
Вице-мэр также отметил необходимость наличия отдельной стратегии цифровизации столицы, хотя  Ереван и включен в программу мероприятий цефровизации Армении. Учитывая некоторые договоренности, достигнутые во время визита в Вашингтон, а также сегодняшнее обсуждение, вице-мэр выразил надежду, что при содействии Всемирного банка в скором времени станет возможным осуществить программу.
Поблагодарив за встречу, представители ВБ Хурам Фарик и Арман Ватян выразили готовность к всяческому содействию процессу, в то же время отметив, что ожидают от ереванской стороны точного списка приоритетных услуг.
Стороны обсудили также перспективы реализации других программ и  догворились провести более в ближайшее время более предметное обсуждение.