«Լավագույն մարզական ընտանիք 2016»-ի երևանյան մասնակիցները մեկնել են Ծաղկաձոր
ՀՀ նախագահի մրցանակի համար անցկացվող «Լավագույն մարզական ընտանիք 2016» հանրապետական մրցույթի եզրափակիչ փուլին մասնակցելու նպատակով Երևանը ներկայացնող 12 ընտանիք հուլիսի 18-ին մեկնել է Ծաղկաձորի գլխավոր մարզաբազա:
Երևանյան մարզական պատվիրակությանն ուղղված ողջույնի խոսքում Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի սպորտի և երիտասարդության հարցերի բաժնի պետ Յուրի Մամիկոնյանը նշել է, որ նախորդ 11 տարիների ընթացքում մշտապես հաղթող է ճանաչվել երևանյան թիմը և հույս հայտնել, որ այդ ավանդույթը կշարունակվի այս տարի ևս: Յուրի Մամիկոնյանը վստահեցրել է, որ Երևանի քաղաքապետարանն ամեն ինչ արել է՝ երևանցի ընտանիքների հաջող մասնակցությունն ապահովելու համար, և Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի անունից մաղթել է հաջող մրցելույթներ ու հաղթանակ:
Մրցույթի մասնակիցներն իրենց հերթին հավաստիացրել են, որ կանեն հնարավորը` մայրաքաղաքի մարզական պատիվը բարձր պահելու համար: «Լավագույն մարզական ընտանիք 2016» հանրապետական մրցույթի եզրափակիչ փուլը կկայանա հուլիսի 18-25-ը: 2014 թվականից այս մրցույթին առանձին հաշվարկով մասնակցում են նաև հաշմանդամ ունեցող ընտանիքները, որոնք Ծաղկաձոր կմեկնեն հուլիսի 19-ին: Մրցումների ավարտից հետո Ծաղկաձորում Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանն անձամբ մրցանակները կհանձնի Հայաստանի լավագույն մարզական ընտանիքներին, իսկ գլխավոր մրցանակ գավաթը՝ ընդհանուր հաշվարկով հաղթող պատվիրակությանը:

Ереванские участники соревнования «Лучшая спортивная семья 2016» отправились в Цахкадзор
С целью участия в финале республиканского соревнования «Лучшая спортивная семья 2016» за приз Президента Армении, 18-го июля 12 семей, представляющих Ереван, отправились на главную спортивную базу Цахкадзора.
В своей приветственной речи, адресованной спортивной делегации Еревана, начальник отдела по вопросам молодежи и спорта аппарата мэрии Еревана Юрий Мамиконян отметил, что за предыдущие 11 лет проведения этого соревнования ереванцы всегда занимали лидирующие позиции и выразил надежду, что в этом году также традиция будет продолжена. Юрий Мамиконян заверил, что мэрия Еревана сделала все возможное для обеспечения успешного участия ереванских семей, и от имени мэра Еревана Тарона Маргаряна пожелал им победы.
Участники соревнования в свою очередь заверили, что сделают все возможное для поддержания высокой спортивной чести столицы.
Финал республиканского соревнования «Лучшая спортивная семья 2016» состоится с 18-го по 25-е июля. С 2014 года в этом соревновании, в отдельном зачете участвуют семьи, в которых есть инвалиды. После завершения соревнований в Цахкадзоре Президент Армении Серж Саргсян лично вручит призы лучшим спортивным семьям Армении, а главный приз-Кубок Президента будет вручен делегации, победившей в общем зачете.