Մայրաքաղաքում աշնանային էտին մասնակցել է 1520 միավոր տեխնիկա, էտվել է շուրջ 9200 ծառ
Մայրաքաղաքում ավարտվել է աշնանային էտը: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ աշխատանքներին ներգրավվել է 1520 միավոր տեխնիկա, էտվել է շուրջ 9200 ծառ: Գործընթացն իրականացվել է պողոտաներում, փողոցներում, այգիներում ու բակային տարածքներում: Հաշվի առնելով անկենսունակ և հիվանդ ծառերի փոխարինման անհրաժեշտությունը՝ քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը հանձնարարել է մասնագետների մասնակցությամբ կազմակերպել հանրային քննարկում՝ մասնագիտորեն հիմնավորված գործընթաց իրականացնելու նպատակով:
Մայրաքաղաքում ձնամաքրման համար «ԵԱՍՄ» համայնքային հիմնարկը նախատեսում է պահեստավորել շուրջ 12 հազար տոննա աղի և ավազի խառնուրդ, 6000 տոննան արդեն պահեստավորված է: Գործընթացը կկազմակերպվի վարչական տարբեր շրջաններում առկա պահեստային 6 կետից: Զեկուցվել է նաև, որ բազմաֆունկցիոնալ բոլոր մեքենաներն արդեն վերամասնագիտացվել են. ընդհանուր առմամբ ձյան մաքրման գործընթացին կմասնակցի 81 միավոր մեքենասարքավորում:
Մայրաքաղաքում workout մարզաձևը զարգացնելու նպատակով վարչական շրջաններում կկառուցվեն հատուկ մարզահրապարակներ: Հանձնարարվել է աշխատանքներն իրականացնել ֆեդերացիայի հետ համատեղ:
Երևանի ավտոբուսային հավաքակազմը շուտով կհամալրվի նոր շարժակազմով: Քաղաքապետին զեկուցվել է, որ վարորդների հավաքագրումն ընթացքում է: Արդեն իսկ գրանցվել է 275 վարորդ: Յուրաքանչյուր կիրակի վերջինների համար գործնական երթևեկ է կազմակերպվում: Նշվել է նաև, որ «Երևանի ավտոբուս» ՓԲԸ–ի աշխատանքային երկարամյա փորձ ունեցող և օրինակելի վարք դրսևորած 10 վարորդ էլ մեկնել են Գերմանիա՝ վերապատրաստման:
Երևանի քաղաքապետն անդրադարձել է Ամիրյան փողոցի շենքերից մեկի տանիքին հայտնված ձեղնահարկին: Պատասխանատուները նշել են, որ տարածքը սեփականաշնորհված է, սակայն սեփականատերը շինթույլտվություն չունի: Հրաչյա Սարգսյանը հանձնարարել է իրավական տեսանկյունից մանրամասնորեն ուսումնասիրել խնդիրն ու, միջանկյալ լուծում գտնելով, ապամոնտաժել անօրինական շինությունը:

В работах по осенней обрезке использовано 1520 единиц техники
В столице завершена осенняя обрезка деревьев. В ходе очередного рабочего совещания было доложено, что к работам было привлечено 1520 единиц техники, и в общей сложности, осуществлена обрезка 9200 деревьев. Учитывая необходимость замены нежизнеспособных и больных деревьев, мэр Грачья Саргсян поручил организовать общественное обсуждение при участии специалистов, чтобы начать профессионально обоснованный процесс.
Запланировано запасти 12 тонн смеси соли и песка, 6000 тонн из которых уже собрано на складах. Процесс организуется в 6 складах, находящихся в разных административных районах. Все многофункциональные машины адаптированы для уборки снега. Планируется использовать в работах 81 единицу техники.
С целью популяризации вида спорта «workout» в столице будут построены специальные спортивные площадки. Поручено осуществить процесс в сотрудничестве с федерацией.
Автобусный парк столицы скоро пополнится. Мэру было доложено, что процесс подбора водителей продолжается. Зарегистрировалось 275 водителей. Каждое воскресенье для новых водителей устраиваются показательные пробеги по маршрутам. 10 наиболее опытных и отличившихся водителей ЗАО «Ереванский автобус» командированы в Германию для прохождения курсов переподготовки.
Мэр Еревана коснулся также мансарды, появившейся на одной из крыш здания на улице Амиряна. Ответственные лица сообщили, что участок приватизирован, однако владельцы не имеют разрешения на строительство. Грачья Саргсян поручил изучить проблему с юридической точки зрения, и, найдя промежуточное решение, демонтировать незаконное строение.