«Վաղ մանկության երկրորդ տարիքային խումբ» ՝ Երևանի հ. 86 մսուր-մանկապարտեզում
Երևանի հ. 86 մսուր-մանկապարտեզը վերջին տարիներին հիմնանորոգված մանկապարտեզներից է, որտեղ բարեկարգվել է նաև բակը՝ երեխաների համար ստեղծելով անվտանգ ու հարմարավետ միջավայր։
Հիմնանորոգումից հետո շուրջ 250 երեխայի համար ձևավորվել է բարեկարգ և ժամանակակից կրթական միջավայր։ Մանկապարտեզը համալրվել է նոր կոշտ, փափուկ և մարզական գույքով, զարգացնող խաղերով և դիդակտիկ պարագաներով։ Գործում է նաև երկարօրյա խումբ, անցկացվում են ռոբոտաշինության դասընթացներ՝ նպաստելով երեխաների մտածողության և ստեղծագործական կարողությունների զարգացմանը։
Մանկապարտեզում գործարկվել է  «Վաղ մանկության երկրորդ տարիքային խումբ» փորձնական ծրագիրը, որի համար անհրաժեշտ գույքը տրամադրել է ՀՀ կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարությունը:

«Вторая возрастная группа раннего детства» в детском саду № 86 города Еревана
Детский сад № 86 входит в число дошкольных образовательных учреждений, в которых за последние годы был проведен капитальный ремонт. В рамках проекта также было выполнено благоустройство прилегающей территории, что позволило создать безопасную и комфортную среду для воспитанников.
В результате проведённых работ создана современная образовательная среда, рассчитанная примерно на 250 детей. Учреждение оснащено новым спортивным, игровым и развивающим оборудованием, а также современными дидактическими материалами. Кроме того, в детском саду функционирует группа продлённого дня и организуются занятия по робототехнике, направленные на развитие мышления и творческих способностей детей.
В детском саду реализуется пилотная программа «Вторая возрастная группа раннего детства». Необходимое оборудование для данного проекта было предоставлено Министерством образования, науки, культуры и спорта Республики Армения.