Վթարային շենքից՝ նոր տուն․ քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն այցելել է Աբրահամյանների նոր տուն
Արցախի 4-րդ նրբացքի 4-րդ կարգի վթարայնության շենքում բնակվող Աբրահամյանների ընտանիքն արդեն անվտանգ ու հարմարավետ տուն ունի: 2023թ. Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը բնակարան գնելու վկայական հանձնեց նաև 10 հոգուց բաղկացած այս ընտանիքին: Նրանք նախկինում ապրում էին 24 քմ մակերեսով բնակարանում, մինչդեռ ծրագիրն իրագործելու շնորհիվ ձեռք բերված նոր տունը շուրջ 90 քմ է, որի պայմաններին է ծանոթացել քաղաքապետ Ավինյանը:
«Դուք այս ծրագրի մեր առաջին շահառուներից եք, և իրականում շատ ուրախ եմ, որ նախագիծը ստացվել է: Իհարկե, կան դժվարություններ, բայց, հաշվի առնելով, որ մեծ քանակի նման խնդիրներ ունենք, փուլ առ փուլ լուծելով, գնում ենք առաջ: Ուրախ ենք, որ կարողացել ենք ձեր կյանքում որոշակի փոփոխություն բերել, և մի մեծ ընտանիք կարողացել է իր տունն ունենալ»,- նշել է քաղաքապետը:

Из аварийной квартиры — в новый дом: мэр Тигран Авинян посетил семью Абраамян
Семья Абраамян, которая раньше жила в квартире 4-й степени аварийности в 4-м переулке улицы Арцаха, переехала в безопасное и комфортное жилье. В 2023 году мэр Еревана Тигран Авинян вручил сертификат на приобретение жилья этой семье из десяти человек.
Ранее они проживали в квартире площадью 24 квадратных метра. Площадь нового дома, приобретенного в рамках программы, составляет около 90 квадратных метров. С условиями нового жилья мэр Авинян ознакомился в ходе визита.
«Вы — одни из первых бенефициаров этой программы, и я очень рад, что проект оказался успешным. Безусловно, возникают трудности, однако с учётом масштаба стоящих перед нами задач мы решаем их поэтапно и продолжаем двигаться вперёд. Мы рады, что удалось существенно улучшить ваши жилищные условия и такая большая семья наконец обрела собственный дом», — отметил мэр.