Զբոսաշրջային ընկերություններին ներկայացվել են Կենդանաբանական այգու՝ որպես զբոսաշրջային միջավայրի նոր հնարավորությունները
Երևանի կենդանաբանական այգին, հանդիսանալով քաղաքային հանգստի լավագույն վայրերից մեկը, մեծ հետաքրքրություն է ներկայացնում նաև զբոսաշրջիկների շրջանում։ Հենց այդ նպատակով Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի մշակութի և տուրիզմի վարչության տուրիզմի բաժինը, մշտապես համագործակցելով զբոսաշրջային ընկերությունների հետ, վերջինների համար կազմակերպել էր ճանաչողական այց Կենդանաբանական այգի: Այցի ընթացքում ընկերություններին են ներկայացվել վերջին տարիներին այգում իրականացված բարեփոխումներն ու հատկապես վերակառուցման շնորհիվ ստեղծված նոր պայմաններն ու հնարավորությունները։
Զբոսաշրջային ընկերությունների ներկայացուցիչները, իրենց փոքրիկների հետ շրջելով այգում, ծանոթացել են առաջարկվող ծառայություններին, գնային համակարգին, ներկա եղել կենդանիներին կերակրելու և խնամելու պահերին։
Այցի ավարտին զբոսաշրջային ընկերությունների ներկայացուցիչները նշել են, որ այգին հրաշալի ժամանցային վայր է, որը կարող է դառնալ նաև զբոսաշրջային կենտրոն՝ ինչպես Երևանի, այնպես էլ հանրապետության ու տարածաշրջանի առումով:
Տուրիզմի բաժինն առաջիկայում՝ ամառվա ընթացքում ևս կշարունակի նմանատիպ նախաձեռնությունների կազմակերպումը՝ համագործակցելով Երևանի զբոսաշրջային ոլորտի շահագրգիռ կողմերի հետ:

Туристическим компаниям представлены новые возможности зоопарка, как привлекательной с точки зрения туризма среды
Ереванский зоопарк являясь одним из лучших мест отдыха в городе, представляет также большой интерес для туристов. Именно с этой целью, отдел туризма управления культуры и туризма аппарата мэрии Еревана, сотрудничая с туристическими компаниями, организовал для них ознакомительный визит в зоопарк. В рамках визита представителям компаний были представлены новые условия и возможности зоопарка, созданные в результате благоустройства и реконструкции территории.
Представители туристических компаний со своими детьми прогулялись по парку, ознакомились с предлагаемыми услугами, ценами, покормили зверей. Они также отметили, что парк является прекрасным развлекательным местом, который может стать также туристическим центром не только для Еревана, но и для республики и всего региона в целом.
Отдел туризма в течении всего лета, сотрудничая с заинтересованными сторонами туристического сектора Еревана, продолжит организацию подобных мероприятий.