ԵՐԵՎԱՆԻ ՔԱՂԱՔԱՊԵՏԱՐԱՆ

ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՆ ԿԱՅՔ

ընդլայնված որոնում

Երևանի նախկին քաղաքապետները

Համառոտ կենսագրություններ և պաշտոնավարման տարեթվեր



 Ghorghanyan
Geghamyan 
Tigranyants 

Հովհաննես Ղորղանյան

1879թ. հոկտեմբեր-
1884թ. սեպտեմբեր

Բարսեղ Գեղամյան

1884թ. սեպտեմբեր-
1893թ. դեկտեմբեր

Լևոն Տիգրանյանց

1894թ. հունվար-
1895թ. հունիս

 
 
 
 
 
 

Արամ Բունիաթյան

1895թ. նոյեմբեր-
1896թ. հոկտեմբեր

Վահան Տեր-Սարգսյան

1896թ. հոկտեմբեր-
1898թ. նոյեմբեր

Իսահակ Մելիք-Աղամալյան

1898թ. նոյեմբեր-
1904թ. մարտ

 
Tigranov 
 
Melik-Aghamalyan 
 
 
Հովսեփ Տիգրանով
1911թ. հունվար-
1912թ. մարտ
Հովհաննես Մելիք-Աղամալյան
1904թ. մարտ-
1910թ.դեկտեմբեր,
1912թ. փետրվար-
1914թ. դեկտեմբեր
Սումբատ Խաչատուրյանց
1915թ. փետրվար-
1917թ. դեկտեմբեր
 
Toshyan 
 
Musinyants
 
Tavakalyan 
Թադևոս Թոշյան
20.11.1917թ.-
25.12.1918թ.
Մկրտիչ Մուսինյանց
09.01.1919թ.-
27.11.1920թ.
Հրանտ Թավաքալյան
04.12.1920թ.-
25.02.1921թ.
 
Sargsyan
 
 
 
Գևորգ Սարգսյան
07.04.1921թ.-
26.04.1921թ.
Բենիամին Սահակյան
26.04.1921թ.-
26.05.1921թ.
Ռուբեն Սաֆրազբեկյան
26.05.1921թ.-
10.04.1922թ.
 
 
 
 
 
Հայկ Ազատյան
03.01.1922թ.-25.02.1922թ.
Սուրեն Շադունց
05.05.1922թ. -
29.07.1922թ.
Առաքել Ավագյան
29.07.1922թ. -
11.06.1923թ.
 
 
 
 
 
 
Արամ Շահգելդյան
13.10.1923թ.-12.08.1924թ.
Արամ Կոստանյան
24.11.1924թ. -
30.01.1928թ.
Վարդան Մամիկոնյան
29.02.1928թ. -
07.06.1928թ.
 
 
 
 
Գևորգ Հանեսօղլյան
07.06.1928թ.- 05.05.1930թ.,
01.08.1936թ.- 15.11.1936թ.
Սերգեյ Մարտիկյան
04.08.1930թ. -
04.01.1931թ.
Ասատուր Ասրիյան
04.01.1931թ. -
13.12.1931թ.
 
 
 
 
 
 
Արամայիս Երզնկյան
13.12.1931թ.-01.03.1933թ.
Կարապետ Մատինյան
18.03.1933թ. -
01.08.1936թ.
Ալեքսանդր Շահսուվարյան
29.01.1937թ. -
01.09.1937թ.
 
 
 
 
 
Լևոն Հովսեփյան
02.10.1937թ. - 17.12.1938թ.,
03.04.1945թ. - 30.03.1947թ.
Սողոմոն Կարապետյան
17.12.1938թ. -
02.01.1940թ.
Սարգիս Քամալյան
09.01.1940թ. -
19.05.1943թ.
 
 
 
 
 
Զավեն Չարչյան
20.05.1943թ. - 04.09.1944թ.
Աշոտ Ղազարյան
04.09.1944թ. -
02.04.1945թ.
Եղիշե Վարդանյան
30.03.1947թ. -
09.05.1952թ.
 
 
 
 
 
 
Վազրիկ Սեկոյան
10.05.1952թ. - 13.04.1954թ.
Բաբկեն Աստվածատրյան
14.04.1954թ. -
31.03.1955թ.
Գուրգեն Չոլախյան
06.04.1955թ. -
01.06.1957թ.
 
 
 
 
Գուրգեն Փահլևանյան
01.06.1957թ. - 21.03.1960թ.
Սուրեն Վարդանյան
22.03.1960թ. -
06.12.1962թ.
Գրիգոր Հասրաթյան
07.12.1962թ. -
12.02.1975թ.
 
 
 
 
 
Հրանտ Ենգիբարյան
18.03.1975թ. -
28.04.1975թ.
Մուրադ Մուրադյան
01.05.1975թ. -
09.12.1985թ.
Էդուարդ Ավագյան
10.12.1985թ. -
09.10.1989թ.
 
 
 
 
 
Արտաշես Գեղամյան
10.11.1989թ. - 02.10.1990թ.
Համբարձում Գալստյան
04.12.1990թ. -
22.12.1992թ.
Վահագն Խաչատրյան
22.12.1992թ. -
22.02.1996թ.
 
 
 
 
 
 
Աշոտ Միրզոյան
23.02.1996թ. - 07.11.1996թ.
Վանո Սիրադեղյան
14.11.1996թ. -
02.02.1998թ.
Սուրեն Աբրահամյան
06.05.1998թ. -
15.06.1999թ.
 
 
 
 
 
 
Ալբերտ Բազեյան
09.08.1999թ. - 10.01.2001թ.
Ռոբերտ Նազարյան
11.01.2001թ. -
30.06.2003թ.
Երվանդ Զախարյան
01.07.2003թ. -
04.03.2009թ.


 
 

 

 

 

 
Գագիկ Բեգլարյան
04.03.2009թ. - 08.12.2010թ.
Կարեն Կարապետյան
17.12.2010թ. - 28.10.2011թ.