Ավարտվել է Աշտարակի խճուղու արտաքին լուսավորության ցանցի արդիականացման ծրագիրը
Տարեկան ծրագրով ավարտվել է Աշտարակի խճուղու արտաքին լուսավորության ցանցի արդիականացման ծրագիրը. նատրիումային լամպերը փախարինվել են էներգախնայող LED լուսատուներով: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ բոլոր մալուխները տեղափոխվել են դիտահորեր, տեղադրվել է 125 նոր հենասյուն:
Ամբողջությամբ ավարտվել են նաև Արաբկիր վարչական շրջանի 25 փողոցի և բակային տարածքների արտաքին լուսավորության ցանցի կառուցման աշխատանքները: Վերակառուցվել և արդիականացվել է Շենգավիթ վարչական շրջանի Շողակաթի զբոսայգու արտաքին լուսավորության ցանցը:
Մայրաքաղաքում «workout» մարզաձևը զարգացնելու նպատակով վարչական շրջաններում կառուցվում են հատուկ մարզահրապարակներ: Աշխատանքներն ընթացքի մեջ են Դավթաշեն և Արաբկիր վարչական շրջաններում:
Կառավարության որոշմամբ մետրոպոլիտենի կարիքների համար թունելային հզոր օդափոխիչներ և ՍՊ-6 սլաքային փոխադրիչների պահեստամասեր ձեռք կբերվեն: Զեկուցվել է, որ աշխատանքներն ընթացքի մեջ են: Նախագծի նպատակն է մետրոպոլիտենով անվտանգ ուղևորափոխադրումների ապահովումը և նրա հետագա գործունեության բարելավումը՝ հաշվի առնելով մետրոպոլիտենի ռազմավարական և խիստ կարևոր կենսական կառույց լինելու հանգամանքը:
Երևանյան լճի մաքրմանը զուգահեռ՝ աղբաորսիչ միջոցառումներ իրականացնելու նպատակով Հրազդան գետի վրա կավելացվեն հատուկ ճաղավանդակները:
Մայրաքաղաքի ծանրաբեռնված երթևեկությունը կանոնակարգելու համար Երևանի քաղաքապետարանն այսօր ՃՈ հետ մի քանի լուծում է նախանշել: Քաղաքի որոշ հատվածներում իրականացվում են ճանապարհային երթևեկության կազմակերպման փոփոխություններ:
Երևանի քաղաքապետ Հրաչյա Սարգսյանը պատասխանատուներին հանձնարարել է ուշադրություն դարձնել սեփական եկամուտների հավաքագրմանը: Կարևորելով գործընթացի պատշաճ կազմակերպումը՝ քաղաքապետը նշել է, որ մայրաքաղաքում նախանշված ծրագրերը լիարժեքորեն կյանքի կոչելու համար շատ կարևոր է ապահովել հավաքագրման կատարողականը:
Զեկուցվել է, որ այս շաբաթվանից «Շտապբուժօգնություն» ընկերության շարժակազմը կապահովվի ձմեռային անվադողերով: Երևանի քաղաքապետն առաջարկել է համայնքային ենթակայության կառույցներում փոխարինված այն անվադողերը, որոնք այլևս անհրաժեշտ չեն, Զորահավաքային հարցերի և քաղաքացիական պաշտպանության վարչության միջոցով ուղարկել սահման:

Завершена программа модернизации наружного освещения Аштаракского шоссе
В рамках годовой программы завершена программа модернизации сети наружного освещения Аштаракского шоссе: натриевые лампы заменены энергосберегающими LED лампами. В ходе очередного рабочего совещания было доложено, что все кабели перенесены в люки, установлено 125 новых опорных столбов.
Полностью завершены работы по строительству сети наружного освещения 25 улиц и дворовых территорий в административном районе Арабкир. Перестроена и модернизирована сеть наружного освещения парка Шохакат в административном районе Шенгавит.
С целью развития вида спорта «workout» в столице, в административных районах устанавливается специальное оборудование. Работы ведутся в районах Давташен и Арабкир.
Решением правительства для нужд метрополитена будут приобретены мощные туннельные вентиляторы и запчасти для стрелочного электропривода СП-6. Целью проекта является обеспечение безопасной перевозки пассажиров и улучшение дальнейшей деятельности метрополитена, учитывая его стратегическую и жизненную важность.
Параллельно с очисткой Ереванского озера, на реке Раздан устанавливаются дополнительные клетки-ловушки для мусора.
Совместно с Дорожной полицией намечены некоторые решения, которые позволят отрегулировать перегруженное транспортное движение в столице. На некоторых участках осуществляются изменения в организации движения.
Мэр Еревана Грачья Саргсян поручил ответственным лицам держать в центре внимания процесс сбора собственных доходов. Подчеркнув важность организации процесса, мэр отметил, что для того, чтобы все намеченные в столице программы полноценно осуществлялись, очень важно обеспечить выполняемость.
Было доложено, что машины службы «Скорой помощи» перходят на зимние шины. Мэр предложил отправлять ставшие ненужными шины на границу через управление по вопросам призыва и гражданской обороны,