Երևանն ու ՄԱԶԾ-ն կշարունակեն համագործակցությունը նոր ուղղություններով
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանդիպել է Հայաստանի Հանրապետությունում ՄԱԿ-ի զարգացման ծրագրի մշտական ներկայացուցչության անդամներին՝ Դմիտրի Մարիյասինի գլխավորությամբ:
Բարձր գնահատելով կառույցի հետ քաղաքապետարանի սերտ և արդյունավետ համագործակցությունը՝ Հայկ Մարությանը Հայաստանում առաքելությունն ավարտող Դմիտրի Մարիյասինին շնորհակալություն է հայտնել համատեղ աշխատանքի համար, մաղթել գործնական նոր ձեռքբերումներ:
Քաղաքապետն ընդգծել է, որ վերջին տարիներին հաջողությամբ կյանքի են կոչվել կարևոր մի շարք ծրագրեր: Մասնավորապես, երկուստեք առանձնացվել են փողոցների ժամանակակից ու էներգաարդյունավետ լուսավորության և հետիոտնային անցումների անվտանգության բարձրացման նախաձեռնությունները, ինչպես նաև Երևանի էներգաարդյունավետության ծրագիրը, որի շրջանակում արդեն իսկ մեկնարկել է 2 մանկապարտեզի հիմնանորոգումը:
Հայկ Մարությանը նշել է, որ քաղաքային իշխանությունը պատրաստակամ է շարունակել և ընդլայնել փոխգործակցության ուղղությունները՝ Երևանում անվտանգ ու հարմարավետ միջավայր ստեղծելու նպատակով:
Դմիտրի Մարիյասինն իր հերթին կարևորել է անցած տարիների ձեռքբերումները, նաև այն ծրագրերը, որոնք շարունակական են լինելու:

Ереван и ПРООН продолжат сотрудничество в новых направлениях
Мэр Еревана Айк Марутян встретился с членами постоянного представительства ПРООН в Армении во главе с Дмитрием Марьясиным.
Высоко оценив тесное и продуктивное сотрудничество организации с мэрией, Айк Марутян поблагодарил г-на Марьясина, завершающего свою миссию в Армении, за совместную работу, пожелал ему дальнейших достижений в работе.
Мэр подчеркнул, что за последние годы были был реализован ряд важных программ. В частности, стороны выделили инициативы, направленные на обеспечение современного энергоэффективного уличного освещения и повышение безопасности пешеходных переходов, а также программу энергоэффективности Еревана, в рамках которой уже начат капитальный ремонт в 2-х детских садах.
Айк Марутян отметил, что городские власти готовы продолжать сотрудничество и расширять его в новых направлениях с целью создания безопасной и удобной среды в Ереване.
Дмитрий Марьясин в свою очередь подчеркнул важность достижений, достигнутых за прошедшие годы, а также программы, носящие продолжительный характер.