Երևանում ևս մեկ հիմնանորոգված դպրոց բացվեց
Վարդգես Պետրոսյանի անվան հ.51 հիմական դպրոցը հիմնանորոգումից հետո իր դռները բացեց սաների առջև: Վերակառուցված կրթօջախում սովորում է 1192 աշակերտ: Դպրոցի բացման հանդիսավոր արարողությանը ներկա են գտնվել ՀՀ փոխվարչապետ Սուրեն Պապիկյանը, Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը, պաշտոնատար այլ անձինք, հյուրեր: Երևանի քաղաքապետն ու ՀՀ փոխվարչապետը շրջել են դպրոցում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին և աշակերտների համար ստեղծված պայմաններին: Նոր, լուսավոր ու հարմարավետ պայմաններ են ստեղծվել դասասենյակներում, մարզադահլիճում, բնագիտական առարկաներն էլ այսուհետ դպրոցի սաները կուսումնասիրեն ժամանակակից միջոցներով կահավորված լաբորատորիաներում:
Դպրոցը վերակառուցվել է ՀՀ կառավարության և Ասիական զարգացման բանկի կողմից իրականացվող՝ դպրոցների սեյսմիկ անվտանգության բարելավման ծրագրերի շրջանակում: 2019 թվականին մեկնարկած ծրագիրն ավարտվել է այս տարվա մայիսին: Վերակառուցման ընդհանուր բյուջեն կազմել է շուրջ 530 մլն դրամ: Կառավարության տրամադրած 22 մլն 500 հազար դրամով էլ ձեռք է բերվել
անհրաժեշտ գույք:
Ի դեպ, նոր ուսումնական տարին վերակառուցված ու հարմարավետ պայմաններով են դիմավորել նաև Երևանի 135 և 143 դպրոցները:

В Ереване отремонтирована еще одна школа
Общеобразовательная школа N 51 им. Вардкеса Петросяна вновь открыла двери после капитального ремонта. В школе учится 1192 ученика.
На торжественном открытии присутствовали вице-премьер РА Сурен Папикян, мэр Еревана Айк Марутян, другие официальные лица, гости. Мэр и вице-премьер прошлись по школе, ознакомились с проделанной работой и условиями, созданными для учащихся. Теперь уроки будут проходить в светлых и удобных классных комнатах, обустроенном спортивном зале и лабораториях, оснащенных современным оборудованием.
Школа была отремонтирована в рамках программы повышения сейсмической безопасности, реализуемой правительством РА и Азиатским банком развития. Программа была начата в 2019г. и завершена в мае текущего года. Общий бюджет ремонта составил 530 миллионов драмов. Сумма в 22 миллиона 500 тысяч драмов, выделенная правительством, потрачена на приобретение необходимого инвентаря и мебели.
В этом году были также отремонтированы школы N 135 и N143, где ученики также начнут новый учебный год в отремонтировнных и удобных классах и улучшенных условиях.