«Մենք պետք է ապահովենք մեր տղաների թիկունքը՝ ավելի շատ աշխատելով». Հայկ Մարության
Երևանի քաղաքապետարանում հրավիրված աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, մինչ օրակարգային հարցերին անցնելը, քաղաքապետ Հայկ Մարությանը հանձնարարել է այս օրերին տարբեր ուղղություններով սոցիալական աջակցության ծրագրեր իրականացնելու համար հստակ քայլեր ձեռնարկել:
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի քարտուղար Դավիթ Համբարյանը նշել է, որ բոլոր այն աշխատակիցները, որոնք կամավոր կամ աշխարհազորի կազմում են և մեկնում են ռազմաճակատ, աշխատանքային օրենսդրությամբ կպահպանեն իրենց աշխատատեղերը: Անհրաժեշտության դեպքում այդ տեղերը ժամանակավորապես կլրացվեն:
«Ռազմական դրությունը և ընդհանրապես այն, ինչ կատարվում է հիմա, բոլորիս թիվ մեկ խնդիրն է: Բայց դրա հետ մեկտեղ մենք իրավունք չունենք քաղաքում գործընթացները դանդաղեցնել, փոխել կամ վատթարացնել: Երևանի բնակիչը պետք է տեսնի, որ քաղաքային իշխանությունը գործում է 100%-ով, և դա նաև նրանց բոլորին կտա հանգստություն, համոզմունք, որ ամեն ինչ նորմալ է, հսկողության տակ է և բնականոն հունով աշխատանքներն ընթանում են: Եթե քաղաքում ինչ-որ աշխատանք տապալվի, ապա դա ուղղակի հարվածելու է ռազմաճակատի մեր գործողություններին: Իսկ, եթե այստեղ ամեն ինչ արվում է ժամացույցի պես՝ մարդիկ գիտեն, որ ամեն ինչ նորմալ է գոնե իրենց տներում: Մենք պետք է ապահովենք թիկունքը մեր տղաների: Իրենք պետք է հանգիստ լինեն, որ իրենց ընտանիքները, որոնք ապրում են Երևանում, ապահովված են»,- նշել է քաղաքապետը:
Քաղաքապետ Մարությանը մեկ անգամ ևս ընդգծել է, որ քաղաքային իշխանությունն իր ողջ ներուժով ու ենթակառուցվածքներով պատրաստ է Հայրենիքի պաշտպանությանը միտված անհրաժեշտ գործողություններին։

«Мы должны обеспечить сильный тыл нашим бойцам»: Айк Марутян
В ходе очередного рабочего совещания в мэрии Еревана, перед тем как перейти к вопросам повестки дня, мэр Айк Марутян поручил принять четкие меры с целью осуществления социальных программ, необходимых в эти дни.
Секретарь аппарата мэрии Давид Амбарян отметил, что всем сотрудникам, которые в составе войск ополчения или добровольцев отбывают на фронт, будет сохранена зарплата и рабочее место согласно Трудовому кодексу.
«Военное положение и все что происходит сегодня – задача номер один для всех нас. В то же время, мы не имеем права замедлять, менять или ухудшать процессы, осуществляемые в столице. Жители Еревана должны видеть, что городские власти работают на 100%, и это придаст им уверенности, что все идет своим чередом, все под контролем. Если в городе в каких-нибудь работах будет провал, то это ударит по нашим действиям на фронте. Если здесь все идет в заведенном порядке, то люди будут уверены, что, по крайней мере, дома у них все в порядке. Мы должны обеспечить сильный тыл нашим бойцам»,-подчеркнул мэр.
Мэр Марутян еще раз подчеркнул, что городские власти со всем своим потенциалом и инфраструктурами готовы на любые действия, направленные на защиту Родины.