Պարգևատրումներ՝ Արշակունյաց պողոտա - Շիրակի փողոց - Արտաշատի խճուղի նորակառույց ճանապարհի շինարարներին
24.12.2016
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանն Արշակունյաց պողոտա - Շիրակի փողոց - Արտաշատի խճուղի նոր ճանապարհի կառուցման աշխատանքներն իրականացնելու և ներդրած ավանդի համար Երևանի քաղաքապետի ոսկե մեդալով է պարգևատրել «Վահագն և Սամվել» ՍՊԸ-ի հիմնադիր նախագահ Ղուկաս Գրիգորյանին: Նոր ավտոճանապարհի կառուցման մեջ ներդրում ունենալու համար մի շարք շինարարներ էլ պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետի պատվոգրերով ու շնորհակալագրերով:
Շնորհավորելով գալիք տոների առթիվ` Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը շնորհակալություն է հայտնել ծրագրի գործընկերներին ու բոլոր մասնակիցներին՝ կատարած ամենօրյա աշխատանքի ու ցուցաբերած հետևողական մոտեցման համար:
«Երևանի շրջանցիկ ճանապարհի այս հատվածի շինարարությունն իսկապես անչափ կարևոր էր մայրաքաղաքի համար: Մենք ունեցանք միջազգային չափորոշիչներին համապատասխան ռազմավարական նշանակության ճանապարհ, որն ապահովում է Երևան քաղաքի հարավային պատշաճ մուտքը: Ծրագրի շարունակությամբ մենք իրար կկապենք մայրաքաղաքի հյուսիսային և հարավային մուտքերը և 2019 թվականին կունենանք 23 կմ երկարությամբ շրջանցիկ ճանապարհ, որը կդառնա Երևանի հերթական ձեռքբերումներից մեկը: Ընդհանրապես, քաղաքների կայուն զարգացման կարևոր նախապայմաններից մեկն էլ խոշորածավալ քաղաքաշինական ծրագրերի իրականացումն է, և այսօր վստահաբար կարող ենք փաստել, որ Երևանը նույնպես կայուն զարգացող քաղաք է», - նշել է քաղաքապետը:

Вручение наград строителям новой дороги, связывающей проспект Аршакуняца с улицей Шираки и Арташатским шоссе
24.12.2016
Мэр Еревана Тарон Маргарян наградил золотой медалью мэра Еревана президента и основателя ООО «Ваагн и Самвел» Гукаса Григоряна за внесенный вклад и реализацию работ по строительству новой дороги, связывающей проспект Аршакуняца с улицей Шираки и Арташатским шоссе. Ряд строителей были награждены почётными и благодарственными грамотами мэра Еревана.
Поздравив с наступающими праздниками, мэр Тарон Маргарян поблагодарил партнеров и всех участников программы за проделанную работу и проявленный последовательный подход.
«Строительство данного участка объездной дороги Еревана действительно было очень важным для столицы. Теперь у нас есть дорога, которая соответствует международным стандартам и обеспечивает южный въезд Еревана. Строительство объездной дороги столицы планируется завершить в 2019 году, в результате будет построена дорога, длиною в 23км, которая свяжет северные и южные ворота города. Как правило, одним из важных условий устойчивого развития городов является реализация крупномасштабных градостроительных программ, и сегодня мы можем с уверенностью сказать, что Ереван также является устойчиво развивающимся городом»,-отметил мэр Еревана.