Ծրագրային բարելավում՝ Երևանի քաղաքապետարանի «Թեժ գիծ» ծառայությունում
Համայնքային մանկապարտեզները հաջորդ տարի կհամալրվեն ինտելեկտուալ ուսուցողական գրքերով: Աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ ձեռք են առնվել համապատասխան միջոցներ:
Երևանի քաղաքապետարանում արխիվային գործի վարումն առաջիկայում ամբողջությամբ կկազմակերպվի նոր պայմաններում: Մինչև հիմա ամբողջ արխիվը պահպանվում էր մեկ սենյակում, փաստաթղթերի մի մասն էլ վարչություններն իրենց սենյակներում էին տեղավորում: Հաջորդ փուլում նախատեսվում է արխիվը թվայնացնել:
Քաղաքացիների զանգերին արագ արձագանքելու և բարձրացվող խնդիրներին համապատասխան ընթացք տալու նպատակով Երևանի քաղաքապետարանի «Թեժ գիծ» ծառայությունում ծրագրային բարելավումներ են արվել: Ծառայությունն օրական միջինը 600 զանգ է ստանում, հիմա դրանցից 400-ին միանգամից պատասխանելու հնարավորություն է ստեղծվել, մյուսներին պատասխան է տրամադրվում հետադարձ կապով: Բացի այդ, ներդրվել են ինչպես օպերատորների աշխատանքի գնահատման, այնպես էլ որոշումների մասին ավտոմատ ծանուցման համակարգեր:
Ավարտվել է Օղակաձև զբոսայգու չորրորդ հատվածում նոր տեղադրված հուշարձանի և հարակից տարածքի արտաքին լուսավորության ցանցի շինարարությունը:
Տարեկան ծրագրով շարունակվում է Աբովյան պուրակի համալիր բարեկարգումը: Ծրագրով ամբողջությամբ կարդիականացվի արտաքին լուսավորության և ոռոգման ցանցը, կտեղադրվեն նստարաններ, աղբամաններ, կտրվեն կանաչապատման նոր լուծումներ:
Երևանյան լճի մաքրման ծրագրով 2022թ. եղեգները չորացնելու ծավալուն աշխատանք է արվել: 8 հա-ից ավելի տարածքից եղեգ է հանվել: Գալիք տարի ևս նախատեսվում են եղեգների չորացման և մաքրման աշխատանքներ իրականացնել՝ Երևան մտնող Հրազդան գետի հատվածից մինչև Երևանյան լիճ:

Программное усовершенствование в службе «Горячей линии» мэрии Еревана
В следующем году муниципальные детские сады пополнятся интеллектуальными обучающими книгами. В ходе очередного рабочего совещания было доложено, что соответствующие меры предприняты.
В скором времени ведение архивного дела в мэрии Еревана будет проводиться в новых условиях. До сих пор все архивные документы хранились в одной комнате, а часть архива управления размещали в своих комнатах. Следующим этапом предусматривается оцифровка архива.
С целью быстрого реагирования на звонки, полученные от граждан, и поднятые ими проблемы, в службе «Горячая линия» мэрии Еревана проведены программные реформы. В среднем служба получает 600 звонков в день. Сейчас создана возможность ответить сразу на 400 из них, а на остальные ответ предоставляется посредством обратной связи. Кроме того, введены системы оценивания работы операторов и автоматического оповещения о принятых решениях.
Завершена установка сети уличного освещения на территории, примыкающей к памятнику, недавно установленному в четвертом сегменте Кольцевого парка.
В рамках годовой программы продолжается благоустройство сквера им. Абовяна. Предусмотрено полностью модернизировать сети уличного освещения и орошения, установить скамейки, мусорные урны, а также применить новые решения при озеленении.
В рамках программы очистки Ереванского озера 2022г. участок в 8 га очищен от тростника. В будущем году планируется продолжить процесс осушения тростника и его удаления с участка от входа реки Раздан в Ереван до Ереванского озера.