Քննարկվել են Երևան-Մոսկվա համագործակցության նոր հնարավորությունները
Արտաքին կապերԵրևանի քաղաքապետի տեղակալ Լևոն Հովհաննիսյանն ընդունել է Մոսկվայի կառավարության նախարար, Մոսկվայի արտաքին տնտեսական և միջազգային հարաբերությունների վարչության պետ Սերգեյ Չերյոմինին: Անդրադառնալով երկուստեք ձևավորված գործընկերային
Ավարտվեց «Երևանի քաղաքապետի գավաթ 2026» բասկետբոլի միջազգային մրցաշարը
ՍպորտՓետրվարի 21-ին Սպորտի կառավարման կենտրոնում կայացավ «Երևանի քաղաքապետի գավաթ 2026» բասկետբոլի միջազգային մրցաշարի եզրափակիչ խաղը: Լիբանանյան «Hoops» թիմը վրացական «Orbi» թիմի դեմ խաղում դարձավ մրցաշարի հաղթող: Մեր՝ հայկական «Ուրարտու»
Քննարկվել են քաղաքային կառավարման ոլորտում համագործակցության ուղղությունները
Երևանի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Արմեն Փամբուխչյանն ընդունել է Ռումինիայի քաղաքային կառավարիչների ասոցիացիայի նախագահի գլխավորած պատվիրակությանը։ Մարիան Ֆլորեան ղեկավարում է մի կազմակերպություն, որը միավորում է Ռումինիայի ավելի քան 700 քաղաքային կառավարիչների: Պատվիրակության կազմում էր նաև Շտեֆենեշտի դե Ժոս համայնքի քաղաքային կառավարիչ Վահե Հովակիմյանը:
«Երևանը բաց է նորարար գաղափարների, առաջատար տեխնոլոգիաների ու կայուն ներդրումների համար». քաղաքապետ Տիգրան Ավինյան
ՏՏ ոլորտԵրևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը հանդիպել է Ֆրանսիայից ժամանած գործարարների հետ, որոնք ներկայացնում են տարբեր ընկերություններ: Հանդիպմանը ներկա է գտնվել նաև Հայաստանի Հանրապետությունում Ֆրանսիայի Հանրապետության արտակարգ
Փարաջանովի արվեստը՝ Երևանի սրտում
ՄշակույթՀայ հռչակավոր կինոռեժիսոր, սցենարիստ, նկարիչ, մոնտաժող, կինոսցենարիստ, վիզուալ արտիստ և կինեմատոգրաֆ Սերգեյ Փարաջանովի ստեղծագործություններն ու արվեստի գործերը կհանրայնացվեն: Քառակողմ համաձայնագրով Երևանում սկիզբ է դրվում կարևոր նախաձեռնության:
Երևանում մեկնարկում է նոր կարևոր նախագծի՝ «ԵՄ Թումո ինժեներական և կիրառական գիտությունների համալիր» -ի ստեղծումը
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի հետ միասին ներկա է գտնվել «ԵՄ Թումո ինժեներական և կիրառական գիտությունների համալիր»-ի (EUCC) հիմնարկեքի արարողությանը։ Այն կառուցվում է Երևանի Հրազդանի կիրճի մոտակայքում գործող Թումո կենտրոնի անմիջական հարևանությամբ՝ 18.000 մ² ընդհանուր մակերես զբաղեցնող տարածքում:
Երևանում շարունակվում է փոսային նորոգման ընթացիկ տարվա հիմնական ու լայնածավալ ծրագիրը. մինչ օրս մայրաքաղաքում կտրվել է 15.000 քմ ասֆալտբետոնե ծածկույթ և ասֆալտապատվել 13.000 քմ: Մայրաքաղաքում առկա ավելի քան 300 փոս էլ կարգի է բերվել ժամանակավորապես:
Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Քուվեյթի Պետության դեսպանին
ՔաղաքապետԵրևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանն ընդունել է Հայաստանում Քուվեյթի Պետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամմադ Տարեկ Ալի Ալ-Օրայֆանին: Ողջունելով հյուրին՝ քաղաքապետ Ավինյանը հետաքրքրություն է հայտնել
Մեկնարկել է նոր նախաձեռնություն՝ համայնքում սոցիալական ծառայությունների միասնական և արդյունավետ համակարգ ձևավորելու նպատակով
Սոցիալական պաշտպանությունԵրևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի երեխաների և սոցիալական պաշտպանության վարչությունը մշտապես ուսումնասիրում է համայնքի կարիքներն ու ձևավորում լուծումներ՝ իրական աջակցություն ապահովելու համար։ Այս նպատակով մեկնարկել է նոր
Երևանում 2026թ. կիրականացվի 200 հազար քմ փոսային նորոգման աշխատանք
ԲարեկարգումԵրևանում շարունակվում է փոսային նորոգման ընթացիկ տարվա հիմնական ու լայնածավալ ծրագիրը: Գործընթացն իրականացվում է բոլոր վարչական շրջաններում: Արդեն իսկ ասֆալտապատվել է շուրջ 2100 քմ հատված: Ընդհանուր առմամբ 2026թ. կիրականացվի 200 հազար քմ աշխատանք:
Երևանում շարունակվում է փոսային նորոգման ընթացիկ տարվա հիմնական ու լայնածավալ ծրագիրը: Արդեն իսկ ասֆալտապատվել է շուրջ 2100 քմ հատված: Ընդհանուր առմամբ 2026թ. գործընթացը կընդգրկի 200 հազար քմ:
Երևանում կայուն էներգիայի օրեր են
Կանաչ զարգացումԿրթական տարբեր հաստատությունների մի խումբ ուսանողներ, երիտասարդ մասնագետներ և ոլորտի փորձագետներ փետրվարի 11-12-ը հնարավորություն ունեն մասնակցելու «Երևանի կայուն էներգիայի օրեր» միջոցառմանը։

В Ереване обсудили перспективы сотрудничества с Москвой
Внешние связиЗаместитель мэра Еревана Левон Оганнисян принял министра Правительства Москвы — руководителя Департамента внешнеэкономических и международных связей города Москвы
Завершился международный турнир по баскетболу «Кубок мэра Еревана 2026»
Спорт21 февраля в Центре управления спортом состоялся финальный матч международного турнира по баскетболу «Кубок мэра Еревана 2026». Ливанская команда «Hoops» стала победителем турнира, победив грузинскую команду «Orbi». Армянская команда «Урарту»
Обсуждены перспективы сотрудничества в сфере городского управления
Первый заместитель мэра Еревана Армен Памбухчян принял делегацию во главе с председателем Ассоциации городских администраторов Румынии (Romanian City Managers Association). Мариан Флоря руководит организацией, которая объединяет более 700 городских администраторов. В состав делегации также вошёл Ваге Овакимян, городской администратор общины Штефэнештий-де-Жос (Ștefăneștii de Jos).
«Ереван открыт для инновационных идей, передовых технологий и устойчивых инвестиций» — мэр Тигран Авинян
ИТМэр Еревана Тигран Авинян провел встречу с делегацией французских предпринимателей. Во встрече также принял участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Франции в Армении Оливье Декотиньи.
Искусство Параджанова в сердце Еревана
КультураТворческое наследие всемирно известного армянского режиссера, сценариста, художника, монтажера, визуального артиста и кинематографиста Сергея Параджанова будет представлено широкой публике. Данная инициатива реализуется в Ереване в рамках четырёхстороннего соглашения о сотрудничестве.
В Ереване дан старт проекту «Комплекс инженерных и прикладных наук ЕС-ТУМО»
Премьер-министр Никол Пашинян и мэр Еревана Тигран Авинян приняли участие в церемонии закладки фундамента «Комплекса инженерных и прикладных наук ЕС-ТУМО» (EUCC). Новое здание будет построено на участке площадью 18 000 м² рядом с действующим центром ТУМО, вблизи ущелья Раздан
В Ереване продолжается масштабная программа по ремонту дорожного покрытия. На сегодняшний день в столице выполнено фрезерование 15 тысяч квадратных метров асфальтобетонного покрытия, работы по укладке асфальта
Мэр Еревана Тигран Авинян принял посла Кувейта в Армении
МэрМэр Еревана Тигран Авинян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Государства Кувейт в Республике Армения Мухаммада Тарека Али Аль-Орайфана
Новая инициатива по созданию единой системы социальных услуг на местном уровне
Социальная защитаУправление по вопросам детей и социальной защиты мэрии Еревана на регулярной основе анализирует потребности населения и разрабатывает меры, направленные на оказание адресной поддержки. В этой связи
В Ереване в 2026 году запланирован ямочный ремонт дорожного покрытия общей площадью 200 000 кв. м
БлагоустройствоВ столице продолжаются масштабные работы по ямочному ремонту, запланированные на текущий год. На данный момент уже заасфальтировано около 2 100 кв. м. Всего до конца года планируется обновить 200 000 кв.
В Ереване продолжаются масштабные работы по ямочному ремонту дорог, запланированные на 2026 год. Уже заасфальтировано около 2 100 квадратных метров. В общей сложности к концу года планируется отремонтировать 200 000 квадратных метров дорожного покрытия.
Дни устойчивой энергетики в Ереване
Зеленое развитиеСтуденты различных образовательных учреждений, молодые специалисты и профильные эксперты стали участниками мероприятия «Дни устойчивой энергетики в Ереване», которое проходит 11–12 февраля.