Երևանը Մոլդովայի հետ փոխանակել է զբոսաշրջային ոլորտում իրականացված ծրագրեր
Երևանի քաղաքապետի օգնական, տուրիզմի ոլորտը համակարգող Մարիա Բարաղամյանը Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժնի աշխատակիցների հետ միասին հանդիպել է ճանաչողական այցով Երևան ժամանած Մոլդովայի զբոսաշրջության ոլորտի ներկայացուցիչներից բաղկացած պատվիրակության անդամներին, որոնք ներկայացնում էին Մոլդովայի զբոսաշրջային ոլորտի ինչպես պետական, այնպես էլ մասնավոր ու հասարակական հատվածները:
Երևանի քաղաքապետի օգնական, տուրիզմի ոլորտը համակարգող Մարիա Բարաղամյանը նախ շնորհավորել է հյուրերին՝ վերջերս Մոլդովայում զբոսաշրջային տեղեկատվական կենտրոնի բացման առիթով, այնուհետ ներկայացրել է Երևանի զբոսաշրջային զարգացման հիմնական ուղղությունները, հատկապես միջոցառումային զբոսաշրջության, ժամանակակից տեխնոլոգիաների կիրառման, ենթակառուցվածների զարգացման, հյուրանոցաշինության, ներդրումային ծրագրերի և միջազգային համագործակցության համատեքստում:
Մոլդովայի պատվիրակության անդամներն իրենց հերթին երևանյան գործընկերներին հայտնել են իրենց տպավորությունները՝ առանձնակի ընդգծելով Երևանում իրենց հանդեպ ցուցաբերված ջերմ ընդունելությունը, նաև անկեղծ հիացմունք են արտահայտել Երևանի՝ քաղաքային զբոսաշրջության ոլորտում գրանցած հաջողությունների վերաբերյալ:
Առանձնակի կարևորելով Երևանի և Քիշնևի միջև առկա ջերմ հարաբերությունները՝ կողմերը փոխանակել են անհրաժեշտ տեղեկատվություն՝ նախանշելով հետագա հնարավոր համագործակցության եզրերը:
Հանդիպման ավարտին Երևանի քաղաքապետի օգնական, տուրիզմի ոլորտը համակարգող Մարիա Բարաղամյանը Երևանի քաղաքապետի անունից պատվիրակության բոլոր անդամներին հրավիրել է հաջորդ տարի կրկին այցելել Երևան՝ մասնակցելու մայրաքաղաքի հիմնադրման 2800-ամյակին նվիրված տոնական միջոցառումներին:

Ереван обменялся туристическими программами с Молдавией
Помощник мэра Еревана, координатор сферы туризма Мария Барагамян и сотрудники отдела туризма аппарата мэрии встретились с делегацией молдавских коллег, прибывших в Ереван с ознакомительным визитом. В состав делегации были включены представители как государственного, так и частного и общественного секторов.
Помощник мэра Еревана, координатор сферы туризма Мария Барагамян сперва поздравила гостей по случаю открытия информационного туристического центра в Молдавии. Гостям были также представлены основные направления развития туризма в Ереване, в частности в контексте событийного туризма, применения современных технологий, создания новых туристических инфраструктур, гостиничного строительства, инвестиционных программ и международного сотрудничества.
Члены молдавской делегации в свою очередь поделились своими впечатлениями с ереванскими коллегами, выразив благодарность за теплый прием. Представители молдавской туриндустрии выразили также свое восхищение достижениями Еревана в сфере городского туризма.
Придав особую важность сформированным между Ереваном и Кишиневом теплым отношениям, стороны обменялись необходимой информацией, наметив направления дальнейшего сотрудничества.
В завершении встречи помощник мэра Еревана, координатор сферы туризма  Мария Барагамян от имени мэра пригласила всех членов делегации в следующем году снова посетить Ереван и принять участие в праздничных мероприятия, посвященных 2800-летия основания столицы Армении.