Երևանում շահագործման է հանձնվել վերակառուցված հերթական դպրոցը
Ավելի քան 800 աշակերտ կսովորի նոր, անվտանգ ու հարմարավետ պայմաններում. Ալեքսանդր Բլոկի անվան հ.122 հիմնական դպրոցը վերակառուցումից հետո շահագործման է հանձնվել:
Կրթօջախում շրջել ու պայմաններին են ծանոթացել Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը, Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը, Ասիական զարգացման բանկի նախագահ Մասացուգու Ասակավան,  Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարար Ժաննա Անդրեասյանն ու Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարար Գնել Սանոսյանը:
Շուրջ վեց տասնամյակ սերունդներ կրթած դպրոցն ամբողջությամբ փոխվել է: Շենքը քանդվել ու զրոյից կառուցվել է:
Նոր, լուսավոր ու հարմարավետ պայմաններ են ստեղծվել դասասենյակներում, մարզադահլիճում, բնագիտական առարկաներն էլ այսուհետ դպրոցի սաները կուսումնասիրեն ժամանակակից միջոցներով կահավորված լաբորատորիաներում:
Դպրոցը կառուցվել է Ասիական զարգացման բանկի աջակցությամբ իրականացվող «Սեյսմիկ անվտանգության բարելավում» ծրագրով:

В Ереване после реконструкции открылась очередная школа
Более 800 учеников теперь будет учиться в новых, комфортных и безопасных условиях. Основная школа №122 им. Александра Блока открылась после реконструкции. На церемонии открытия присутствовали премьер министр РА Никол Пашинян, мэр Еревана Тигран Авинян, президент АБР Мацатугу Асакава, министр науки, образования, культуры и спорта Жанна Андреасян и министр территориального управления и инфраструктур Гнел Саносян. Школа была полностью видоизменена, поскольку здание было снесено и построено с нуля.
Школа полностью соответствует межународным стандартам и обеспечена необходимым оборудованием.
Строительство было реализовано при содействии Азиатского банка развития в рамках «Программы повышения сейсмической безопасности».