Կայացել է «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի համերգը
«Արամ Խաչատրյան» համերգասրահում փետրվարի 12-ին կայացել է «Երևան» պատանեկան սիմֆոնիկ նվագախմբի համերգը։ Պատասխանատու այս նախագիծը միավորել է համայնքային ենթակայության 24 երաժշտական ու արվեստի դպրոցների ավելի քան 80 աշակերտների և կրթական այլ հաստատությունների շուրջ 20 ուսանողների:
Նվագախմբում ընդգրկված պատանիների ուսումը երաժշտական և արվեստի դպրոցներում կազմակերպվում է անվճար հիմունքներով, իսկ մանկավարժներն էլ ստանում են լրավճար՝ հավելյալ պարապմունքների համար: Քաղաքապետարանի նախաձեռնությամբ նվագախմբի համար իրականացվում է երաժշտական բարձրակարգ և թանկարժեք գործիքների ձեռքբերման ծրագիրը, նախատեսված են նվագախմբի հայաստանյան և արտասահմանյան հյուրախաղեր:
Հայ երաժշտարվեստի զարգացման գործում և Երևանի մշակութային կյանքում ունեցած նշանակալի ավանդի համար ՀՀ արվեստի վաստակավոր գործիչ, դիրիժոր Էդուարդ Թոփչյանը Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանի որոշմամբ պարգևատրվեց «ԱՐԳԻՇՏԻ ԱՌԱՋԻՆ» հուշամեդալով։

Состоялся концерт юношеского симфонического оркестра «Ереван»
Концерт юношеского симфонического оркестра «Ереван» состоялся 12-го февраля в концертном зале «Арно Бабаджанян». Этот ответственный проект объединил более 80 муниципальных музыкальных школ и школ искусств, а также около 20 воспитанников других образовательных учреждений.
Обучение юных музыкантов проводилось бесплатно, а дополнительные занятия работающих с ними педагогов оплачиваются. Мэрия начала программу по закупке высококлассных и дорогостоящих музыкальных инструментов; планируются гастроли оркестра по Армении и заграницей.
За значительный вклад в развитие армянского музыкального искусства и в культурную жизнь Еревана Заслуженный деятель искусств РА, дирижер Эдуард Топчян награжден памятной медалью «Аргишти Первый» по решению мэра Еревана Тиграна Авиняна.