«Կոչ ենք անում մեր համաքաղաքացիներին միանալ «Մաքուր Երևան» ծրագրին». քաղաքապետ Տարոն Մարգարյան
Երևանի քաղաքապետարանում այսօր տեղի ունեցած աշխատանքային խորհրդակցության ժամանակ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը հանձնարարել է յուրաքանչյուր շաբաթ օր Երևան քաղաքում իրականացնել ներքին շաբաթօրյակներ՝ կարևորելով մեր համաքաղաքացիների մասնակցությունն այդ նախաձեռնությանը։
Քաղաքապետը հանձնարարել է «Սանիթեք» ընկերությանը, կոմունալ ծառայություններին, վարչական շրջանների համապատասխան ծառայություններին գույքագրել աղբի կուտակումների քրոնիկ վայրերը, իսկ աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությանը, ինչպես նաև քաղաքապետի օգնական Մարիա Բարաղամյանին՝ ուշադիր լինել քաղաքացիների կողմից համացանցում մատնանշվող հասցեներին և օպերատիվ կերպով փոխանցել կոմունալ ծառայություններին։
«Մենք կոչ ենք անում մեր համաքաղաքացիներին միանալ «Մաքուր Երևան» նախաձեռնությանը՝ խնդրելով, որպեսզի իրենք ևս իրենց ակտիվ մասնակցությունն ունենան այս հարցում: Հորդորում ենք Երևանի քաղաքապետարանի և վարչական շրջանների սոցիալական ցանցերի էջերի միջոցով մեր համապատասխան կառույցներին փոխանցել այն հասցեները, որտեղ անհրաժեշտ է իրականացնել սանմաքրման աշխատանքներ: Մենք միասին պետք է մաքուր պահենք մեր քաղաքը: Միաժամանակ, կոչ եմ անում քաղաքային բոլոր ծառայություններին ևս յուրաքանչյուր շաբաթ օր միանալ այս նախաձեռնությանը և ընդհանուր օգտագործման տարածքներում, սեփական տարածքներում իրականացնել շաբաթօրյակներ»,-նշել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը։

Тарон Маргарян: Призываем наших сограждан присоединиться к программе «Чистый Ереван»
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана очередного рабочего совещания мэр Тарон Маргарян поручил каждую неделю в столице организовывать субботники и привлекать к этим работам сограждан.
Компании «Санитек», коммунальным службам и соответствующим службам административных районов мэр поручил провести мониторинг мест скопления мусора. Управлению информации и по связям с общественностью мэрии Еревана и помощнику мэра Марии Барагамян мэр поручил обратить особое внимание на указанные гражданами в социальных сетях адреса и передать их коммунальным службам.
«Мы призываем наших сограждан присоединиться к инициативе «Чистый Ереван» и просим, чтобы они также приняли активное участие и посредством страниц социальных сетей мэрии Еревана и административных районов передавали нашим соответствующим подразделениям те адреса, где необходимы провести работы по санитарной очистке. Мы все вместе должны соблюдать чистоту в нашем городе. Призываю также все городские службы каждую субботу присоединяться к этой инициативе и организовывать субботники»,-подчеркнул Тарон Маргарян.