Մայրաքաղաքում բացվել է «Մուլտի ուելնես կենտրոն» սպորտային համալիրը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել «Մուլտի ուելնես կենտրոն» սպորտային համալիրի բացման արարողությանը:
“Yerevan City Tour” closes its 5th season on November 1
31.10.2016
Նոյեմբերի 1-ից ավարտվում է «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային պաշտոնական ծրագրի 5-րդ տարեշրջանը
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի տուրիզմի բաժնից տեղեկացնում են, որ «Երևան Սիթի Տուր» քաղաքային զբոսաշրջային պաշտոնական ծրագիրը, եղանակային պայմաններից ելնելով, նոյեմբերի 1-ից ավարտում է 5-րդ տարեշրջանը:
Տեղային շաբաթօրյակներ` մայրաքաղաքի վարչական շրջաններում
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարությամբ նոյեմբերի 12-ին նախատեսված համաքաղաքային շաբաթօրյակին և ծառատունկին ընդառաջ մայրաքաղաքի վարչական շրջաններում շարունակվում են ներքին շաբաթօրյակները:
Winter preparations are going on in the capital
Մայրաքաղաքում շարունակվում են ձմռան նախապատրաստական աշխատանքները
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ զեկուցվել է, որ մայրաքաղաքի բազմաբնակարան շենքերում շարունակվում են իրականացվել ձմռան նախապատրաստական աշխատանքները, նաև համաձայն Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի հանձնարարականի, ըստ անհրաժեշտության
Final concert within the frames of “Moscow days in Yerevan”
29.10.2016
«Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառումների ծրագիրն ամփոփվել է «Կվատրո» համույթի համերգով
Հոկտեմբերի 28-29-ը Երևանում անցկացվող «Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառումների հագեցած ծրագիրն ամփոփվել է համերգով: Մոսկովյան «Կվատրո» վոկալ համույթը մայրաքաղաքի Կամերային երաժշտության տանը հայ հանդիսատեսին ներկայացել է երաժշտական տարբեր ժանրերի բարձրակարգ կատարումներով, ինչն արժանացել է հանդիսատեսի ջերմ գնահատանքին:
“Moscow days in Yerevan”: ceremony of awarding the participants of the 5th children's and youth's games
«Մոսկվայի օրերը Երևանում». կայացել է 5-րդ մանկապատանեկան խաղերի մասնակիցների պարգևատրման հանդիսավոր արարողությունը
«Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառումների ծրագրով հոկտեմբերի 28-ին մեկնարկել էին 5-րդ մանկապատանեկան խաղերը: Երկու օրերի ընթացքում միմյանց հետ մրցել են ՀՀ և ՌԴ մայրաքաղաքների պատանի ըմբշամարտիկները, շախմատիստներն ու ձյուդոիստները:
Gala-concert of “Moscow days in Yerevan” event
Կայացել է «Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառման գալա-համերգը
Հոկտեմբերի 28-ի երեկոյան Ալեքսանդր Սպենդիարյանի անվան օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կայացել է «Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառման գալա-համերգը:
Forum on business cooperation between Moscow and Yerevan within the frames of “Moscow days in Yerevan” event
Մոսկվայի և Երևանի միջև գործարար համագործակցության համաժողով՝ «Մոսկվայի օրերը Երևանում» ծրագրի շրջանակում
«Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառումների ծրագրի շրջանակում կազմակերպվել է Մոսկվայի և Երևանի միջև գործարար համագործակցության համաժողով, որի ընթացքում առանձին անցկացվել են հանդիպում-քննարկումներ՝ «Ապագային ուղղված քաղաքներ» ներդրումային և զարգացման ծրագրերի, «Զբոսաշրջային ներուժ ու զարգացման հեռանկարներ», ինչպես նաև «Խելացի քաղաքի ինովացիոն նոր լուծումներ, քաղաքի կառավարում և բարեկարգում» թեմաների շուրջ:
Members of Yerevan Council of Elders meet with members of Moscow City Duma
Երևանի ավագանու անդամները հանդիպել են Մոսկվայի քաղաքային դումայի անդամների հետ
Երևան քաղաքի ավագանու «Հանրապետական կուսակցություն» խմբակցության անդամները հանդիպել են «Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառումների շրջանակում Երևանում գտնվող Մոսկվայի քաղաքային դումայի նախագահ Ալեքսեյ Շապոշնիկովի և դումայի անդամ, մի շարք հանձնաժողովների ղեկավարների հետ:
Round table discussion within the frames of  “Moscow days in Yerevan” program
Կլոր սեղան-քննարկում` «Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառումների ծրագրի շրջանակում
«Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառումների ծրագրի շրջանակում կազմակերպվել է կլոր սեղան-քննարկում` «Սոցիալ-մշակութային քաղաքային միջավայր. զարգացման միտումներ և հեռանկարներ» թեմայով: Քննարկմանը մոսկովյան կողմից մասնակցել են գրադարանավարության, քաղաքային մշակույթի ձևվորման և զարգացման ոլորտների, նույն հարցերով զբաղվող հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ:
Perspectives  of tourism development in Yerevan and Moscow have been discussed within the frames of “Moscow days in Yerevan” program
«Մոսկվայի օրերը Երևանում» ծրագրի շրջանակում քննարկվել են Երևանի և Մոսկվայի զբոսաշրջության զարգացման հեռանկարները
Երկու մայրաքաղաքների միջև զբոսաշրջության զարգացմանն ուղղված կլոր սեղան է անցկացվել Մոսկվայի տանը՝ «Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառումների ծրագրի շրջանակում: Հանդիպմանը մասնակցել են Երևանի քաղաքապետի օգնական Մարիա Բարաղամյանը, ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարության Զբոսաշրջության պետական կոմիտեի ներկայացուցիչ Մեխակ Ապրեսյանը,
«Մոսկվայի օրերը Երևանում». մեկնարկել են 5-րդ մանկապատանեկան խաղերը
«Մոսկվայի օրերը Երևանում» միջոցառումների ծրագրով մեկնարկել են 5-րդ մանկապատանեկան խաղերը: Բացման հանդիսավոր արարողությունից հետո պայքարի մեջ են մտել Երևանն ու Մոսկվան ներկայացնող ազատ ոճի ըմբշամարտի պատանի մարզիկները:

В Ереване открылся спортивный комплекс «Мульти Веллнесс Центр»
Президент РА Серж Саргсян сегодня присутствовал на церемонии открытия спортивного комплекса «Мульти Веллнесс Центр». Вместе с мэром Еревана Тароном Маргаряном, владельцем комплекса, депутатом НС Гагиком Царукяном, руководством комплекса и многочисленными гостями президент Республики прошелся по зданию комплекса, ознакомился с проделанными работами, осуществленными инвестициями, созданными рабочими местами (порядка 200) и качеством предлагаемых услуг.
1-го ноября завершается 5-й сезон официальной программы городского туристического маршрута «Ереван Сити тур»
Как сообщает отдел туризма мэрии Еревана, принимая во внимание погодные условия, официальная городская туристическая программа «Ереван Сити Тур» 1-го ноября завершает 5-ый сезон.
В столице продолжаются подготовительные работы к зимнему сезону
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана очередного рабочего совещания было доложено, что в многоквартирных зданиях столицы продолжаются подготовительные работы к зимнему сезону.
Финальный концерт программы мероприятий «Дни Москвы в Ереване»
Насыщенная программа проводимых в Ереване мероприятий «Дни Москвы в Ереване» завершилась финальным концертом. В доме камерной музыки им. Комитаса московский вокальный коллектив «КВАТРО» выступил перед армянским зрителем с произведениями различных жанров. Выступления вокального коллектива были тепло приняты.
«Дни Москвы в Ереване»: состоялась торжественная церемония награждения участников 5-х детско-юношеских игр
В рамках мероприятий программы «Дни Москвы в Ереване» 28-го октября стартовали 5-е детско-юношеских игры. В течение двух дней проходили состязания юных борцов, дзюдоистов и шахматистов из столиц РА и РФ.
Состоялся гала-концерт мероприятия «Дни Москвы в Ереване»
Вечером 28-го октября в Национальном академическом театре оперы и балета им. А. Спендиаряна состоялся гала-концерт мероприятия «Дни Москвы в Ереване».
В рамках программы «Дни Москвы в Ереване» прошел форум делового сотрудничества между Ереваном и Москвой
В рамках мероприятий программы «Дни Москвы в Ереване» был организован форум делового сотрудничества между Ереваном и Москвой, в ходе которого по отдельности были проведены встречи-обсуждения на темы - «Города, устремленные в будущее», «Туристический бизнес: потенциал и перспективы развития», а также «Инновационные решения технологий умного города».
Члены Совета старейшин Еревана встретились с членами Московской городской Думы
Члены фракции «Республиканская партия» Совета старейшин Еревана встретились с председателем Московской городской Думы Алексеем Шапошниковым и членами-руководителями ряда комитетов Думы, которые находятся в Ереване в рамках программы «Дни Москвы в Ереване».
В рамках программы «Дни Москвы в Ереване» обсуждены перспективы развития туризма в Ереване и Москве
В рамках мероприятий программы «Дни Москвы в Ереване» в Доме Москвы был организован круглый стол, цель которого-развитие туризма между двумя столицами. В мероприятии приняли участие помощник мэра Еревана Мария Барагамян, представитель государственного комитета по туризму министерства экономического развития и инвестиций РА Мехак Апресян, ректор Армянского института туризма Роберт Минасян, а также представители ереванской туристической индустрии.