Ամենօրյա աշխատանքներ՝ Երևանի արտաքին լուսավորության ցանցում
Երևանի քաղաքապետարանի «Երքաղլույս» ՓԲԸ-ից տեղեկացնում են, որ մայիսի 22-26-ն ընկած ժամանակահատվածում նորերով է փոխարինվել փողոցների ու բակերի 838 վնասված լուսատու: Այգիների և խաղահրապարակների արտաքին լուսավորության ցանցերում առկա բոլոր թերությունները վերացվել են:
Mayor Taron Margaryan awards winners of citywide memorial chess tournament
Քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը պարգևատրել է շախմատի դպրոցականների համաքաղաքային հուշամրցաշարի հաղթողներին
Երևանի քաղաքապետ, Երևանի շախմատի ֆեդերացիայի նախագահ Տարոն Մարգարյանի աջակցությամբ արդեն երրորդ անգամ մայրաքաղաքում անց է կացվում շախմատի օլիմպիական չեմպիոն, միջազգային կարգի գրոսմայստեր Կարեն Ասրյանի հիշատակին նվիրված շախմատի դպրոցականների համաքաղաքային հուշամրցաշարը:
June 1 will be full of various amusement events for children
Հունիսի 1-ը հագեցած կլինի երեխաների համար բազմապիսի միջոցառումներով
Հարգելի՛ համաքաղաքացիներ, հունիսի 1-ին՝ Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա առիթով, մայրաքաղաքում կանցկացվեն տոնական միջոցառումներ: Ավանդույթի համաձայն Երևանի քաղաքապետարանի կողմից կազմակերպված «Երևանը փոքրիկների համար» խորագիրը կրող տոնակատարության միջոցառումների շարքը կմեկնարկի առավոտյան և կավարտվի ուշ երեկոյան՝
Yerevan Council of Elders finishes the work of second convocation
30.05.2017
Երևանի 2-րդ գումարման ավագանին ավարտել է աշխատանքը
Երևանի ավագանու 2-րդ գումարման 9-րդ նստաշրջանի 4-րդ և վերջին նիստի օրակարգը սպառելուց հետո Երևանի քաղաքապետի խորհրդական Գագիկ Բաղդասարյանը համառոտ ներկայացրել է Երևանի 2-րդ գումարման ավագանու գործունեության հաշվետվությունը: Ըստ այդմ, 2013-2017 թվականների ընթացքում գումարվել է ավագանու 52 նիստ, որոնց ընթացքում ընդունվել է 743 որոշում, որից 722-ը կատարվել է, 21-ն ընթացքի մեջ է:
Memorial board of Academician of National Academy of Sciences Lendrush Khurshudyan will be installed in Yerevan
Մայրաքաղաքում կտեղադրվի ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս Լենդրուշ Խուրշուդյանի հուշատախտակը
Երևանի ավագանու 9-րդ նստաշրջանի 4-րդ նիստում, որը վարել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ավագանին հավանություն է տվել մայրաքաղաքի Նալբանդյան փողոց հ.9 հասցեում ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս, դոկտոր, պրոֆեսոր Լենդրուշ Խուրշուդյանի հիշատակը հավերժացնող հուշատախտակ տեղադրելու մասին որոշման նախագծին:
New flats to Artsakh war participant and to opera singer
Նոր բնակարաններ՝ Արցախյան պատերազմի մասնակցին և օպերային մեներգչին
Երևանի ավագանու 2-րդ գումարման վերջին նիստում, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, ավագանին հավանություն է տվել Երևան համայնքի սեփականությունը հանդիսացող Շինարարների փողոցի հ.15 շենքի հ.105 բնակարանն անհատույց սեփականության իրավունքով օտարել արցախյան պատերազմի մասնակից, գնդապետ Կարեն Բաղդասարյանին:
398 babies were born in Yerevan from 19 to 25 of May
Մայիսի 19-25-ը մայրաքաղաքում ծնվել է 398 երեխա
Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի առողջապահության վարչությունից տեղեկացնում են, որ մայիսի 19-25-ն ընկած ժամանակահատվածում մայրաքաղաքի ծննդատներում լույս աշխարհ է եկել 398 երեխա՝ 200 տղա, 198 աղջիկ: Նույն ժամանակահատվածում Երևանի քաղաքապետարանի ենթակայությամբ գործող ամբուլատոր - համաբուժարանային բուժհաստատություններ է այցելել 43257 քաղաքացի:
More than 60 events are going to be organized within “Yerevan summer” program
«Երևանյան ամառ 2017»-ի շրջանակում մայրաքաղաքում կանցկացվի շուրջ 60 միջոցառում
Մայրաքաղաքում հինգերորդ տարին անընդմեջ կանցկացվի «Երևանյան ամառ» եռամսյա միջոցառումների ծրագիրը՝ մշակութային, զբոսաշրջային, մարզական և կրթական ուղղություններով: Միջոցառումները կմեկնարկեն հունիսի 1-ին՝ երեխաների պաշտպանության միջազգային օրը:
Հանձնարարվել է խստորեն վերահսկել տնտեսվարողների կողմից պարտադիր բարեկարգման նորմերի պահպանման գործընթացը
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, աշխատակազմի բնապահպանության վարչության պետը զեկուցել է, որ մասնավոր տնտեսվարողների մասնակցությամբ մայրաքաղաքի զբոսայգիներում և ընդհանուր օգտագործման բոլոր տարածքներում լրացուցիչ աշխատուժի ներգրավմամբ շարունակվում են մաքրման, ծաղկապատման և խոտհնձի աշխատանքները:
Մարզաառողջարանային ճամբարներում երեխաների հանգստի կազմակերպման ծրագիրն այս տարի կմեկնարկի հունիսի 19-ից
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, աշխատակազմի հանրակրթության վարչության պետը զեկուցել է, որ նախապատրաստական աշխատանքներ են տարվում վարչական շրջանների սոցիալապես անապահով ընտանիքների երեխաների հանգիստը մարզաառողջարանային ճամբարներում պատշաճ մակարդակով կազմակերպելու ուղղությամբ:
Taron Margaryan: It’s necessary to provide permanent feedback with the residents
Տարոն Մարգարյան. «Անհրաժեշտ է ապահովել մշտական հետադարձ կապ մեր համաքաղաքացիների հետ»
Երևանի քաղաքապետարանում կայացած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, զեկուցվել է, որ բազմաբնակարան բնակելի շենքերի պահպանման ուղղությամբ տարվող աշխատանքների շրջանակում սահմանված ժամանակացույցով ընթանում են մուտքերի նորոգման աշխատանքները:
It has been instructed to take measures to prevent building wastes dumping in inappropriate places
Հանձնարարվել է քայլեր ձեռնարկել շինարարական աղբը ոչ սահմանված վայրերում թափելը կանխարգելելու ուղղությամբ
Երևանի քաղաքապետարանում տեղի ունեցած աշխատանքային հերթական խորհրդակցության ժամանակ, որը վարել է քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, զեկուցվել է, որ շաբաթ օրը կայացած համաքաղաքային շաբաթօրյակի շրջանակում աղբի հավաքման ու տեղափոխման լայնածավալ աշխատանքներ են կատարվել ողջ մայրաքաղաքում ու հատկապես այն վայրերից, որտեղ պարբերաբար նկատվում են աղբի կուտակումներ:

Мэр Тарон Маргарян  наградил победителей общегородского шахматного мемориального турнира среди школьников
31.05.2017
Мэр Тарон Маргарян наградил победителей общегородского шахматного мемориального турнира среди школьников
При содействии мэрa Еревана, президента шахматной федерации Еревана Таронa Маргарянa, уже в третий раз в столице проходит общегородской шахматный мемориальный турнир среди школьников, посвященный памяти олимпийского чемпиона по шахматам, международного гроссмейстера Карена Асряна.
1-й день  июня будет насыщен разнообразными детскими мероприятиями
1-й день июня будет насыщен разнообразными детскими мероприятиями
Уважаемые сограждане, 1-го июня, по случаю Международного дня защиты детей, в столице пройдут праздничные мероприятия. Мероприятия празднества под девизом «Ереван для детей», которые по традиции организовывает мэрия Еревана, начнутся утром и закончатся ярким и красочным фейерверком поздно вечером.
Совет старейшин Еревана второго созыва завершил работу
30.05.2017
По завершении обсуждения повестки дня четвертого и последнего заседания 9 сессии второго созыва Совета старейшин Еревана, советник мэра Гагик Багдасарян вкратце представил отчет о деятельности Совета старейшин Еревана в 2013–2017 годах.
В Ереване будет установлена  мемориальная  доска академика Национальной академии наук РА Лендруша Хуршудяна
В Ереване будет установлена мемориальная доска академика Национальной академии наук РА Лендруша Хуршудяна
На четвертом заседании 9 сессии Совета старейшин Еревана, которое вел мэр Еревана Тарон Маргарян, Совет одобрил проект решения об установке мемориальной доски, увековечивающей память профессора, академика Национальной академии наук РА Лендруша Хуршудяна, по адресу улица Налбандяна, дом 9.
Новые квартиры участнику Арцахской войны и оперному  солисту
Новые квартиры участнику Арцахской войны и оперному солисту
В ходе последнего заседания второго созыва Совета старейшин Еревана, которое вел мэр Еревана Тарон Маргарян, Совет одобрил проект решения о безвозмездном отчуждении квартиры участнику Арцахской войны, полковнику Карену Багдасаряну.
С 19-го по 25-е мая в Ереване появились на свет 398 детей
Как сообщает управление здравоохранения аппарата мэрии Еревана, с 19-го по 25-е мая в родильных домах Еревана на свет появились 398 детей-200 мальчиков и 198 девочек. За тот же период времени в амбулаторно-поликлинические медицинские учреждения мэрии Еревана обратилось 43257 граждан.
В рамках программы «Ереванское лето 2017» в столице  пройдет более 60 мероприятий
29.05.2017
В рамках программы «Ереванское лето 2017» в столице пройдет более 60 мероприятий
В Ереване уже 5-й год подряд  пройдет программа трехмесячных мероприятий «Ереванское лето». Мероприятия начнутся 1-го июня- в Международный день защиты детей. В ходе пресс-конференции начальник управления культуры и туризма аппарат мэрии Рубен Ованнисян и начальник управления внешнего оформления и рекламы Араз Багдасарян представили подробности программы.
Тарон Маргарян: Необходимо обеспечить постоянную обратную связь с нашими согражданами
В ходе состоявшегося очередного рабочего совещания в мэрии Еревана, которое провел мэр Тарон Маргарян, было доложено, что, согласно установленному графику ведутся работы по ремонту подъездов. Из предусмотренных программой 2017 года 1618 уже отремонтировано 297 подъездов.
Поручено предпринять меры по предотвращению случаев выброса строительных отходов  в непредусмотренных местах
Поручено предпринять меры по предотвращению случаев выброса строительных отходов в непредусмотренных местах
В ходе состоявшегося в мэрии Еревана рабочего совещания, которое вел мэр Тарон Маргарян, было доложено, что за прошедшую неделю было составлено 9 административных протоколов за выброс мусора в непредусмотренных для этого местах.